Advert
Advert

Şoförler eğitimden geçecek

Toplu ulaşımda devrim niteliğindeki minibüsten otobüse dönüşümü tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bin 106 toplu taşıma sürücüsünü eğitime alıyor. Sürücülere “hizmette kalite ve verimlilik, halkla ilişkiler ve eğitim, stres yönetimi, öfke kontrolü, moral ve motivasyon” konularında eğitim verilecek.

Şoförler eğitimden geçecek
Şoförler eğitimden geçecek Admin
Bu içerik 3292 kez okundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de toplu ulaşım sektörü için örnek bir uygulamaya imza atarak, kent merkezinde  2 minibüsün 1 otobüse dönüşümünü gerçekleştirdi. Bu sayede de daha konforlu ve modern otobüslerle toplu taşıma hizmeti verilmesini sağladı. Her geçen gün artan otobüs sayısı ile kentin ulaşım sistemini güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada hizmet kalitesini arttırmak, toplu taşıma araç şoförlerinin yolcularla daha etkili ve doğru iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla toplu taşıma araçlarında görevli bin 106 şoför için eğitim programı düzenledi. Program kapsamında otobüs sürücülerine  “hizmette kalite ve verimlilik, halkla ilişkiler ve eğitim, stres yönetimi ve öfke kontrolü, moral ve motivasyon” konularında eğitim verilecek.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, “Toplu taşıma araçlarında hizmet kalitesini arttırmak ve vatandaşlarımız için daha konforlu yolculuk hizmeti sunmak amacıyla, 2015 ve 2016 yıllarında gerçekleştirmiş olduğumuz mesleki eğitim çalışmalarına 2017 yılında da devam ediyoruz. Toplu taşıma araçlarında görevli şoförlerimizle ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve önerileri hassasiyetle değerlendiriyor. Yolcularımıza daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz. Vatandaşların memnuniyetlerinin artırılması ve araç şoförlerine yönelik şikayetlerin azaltılması amacıyla düzenlediğimiz eğitimler kapsamında; şoförlerimizle yolcularımız arasındaki iletişimi güçlendirmeyi, daha hoşgörülü ve daha güler yüzlü şoförlerimizle yolculuk hizmeti sunmayı hedefliyoruz”  dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu