Advert Advert
Advert

Gemiyi Türkler yaptı İngilizler kullanacak

İngiltere’de yolcu taşımacılığında kullanılacak olan 19 metre genişliğindeki, 89 metre uzunluğundaki, bin 200 yolcu kapasiteli feribot, düzenlenen törenle denize indirildi.

Gemiyi Türkler yaptı İngilizler kullanacak
Gemiyi Türkler yaptı İngilizler kullanacak Admin
Bu içerik 6099 kez okundu.

Yalova’nın Altınova ilçesi Tersaneler bölgesinde inşa edilen 8 bin 200 groston ağırlığındaki Cruse Ship cinsi yolcu gemisinin denize indirilişi nedeniyle bir tören düzenlendi. İngiliz Wightlink LTD adlı firmaya yapılan feribot için gerçekleştirilen törene Cemre Tersanesi adına Tersane Müdürü Hüseyin Şanlı, Teknik Müdür Görkem Uçkan ve İngiliz taşımacılık firmasının yetkilisi ve proje direktörü John Burrows ile çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYE'NİN GURURU

İngiliz taşımacılık firmasının yetkilisi ve proje direktörü John Burrows, "35 milyon Euro'ya mal olan feribotun denize indirilmesi dolayısıyla mutluyuz. Proje kapsamında Cemre Tersanesi yetkilileri ile yakın ilişkiler içerisindeydik. Yapılan çalışmalar neticesinde Türk gemi inşa sanayinden son derece etkilendik. Türkiye ile olan çalışmalarımıza önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz" dedi.

BİN 200 YOLCU KAPASİTELİ

89 metre uzunluğunda ve 19 metre genişliğe sahip gemi bin 200 yolcu ve 178 otomobil taşıma kapasitesine sahip. Feribot ayrıca sadece bu gemiye özel geliştirilen LLC sitemine de sahip. LLC sistemi jeneratörlerin ve akülerin gerekli enerji ihtiyacına göre çalışılmasını sağlayacak. Gemi içerisinde çocuk sinema salonu, çocuk oyun alanı, 2 adet kafeterya, kumarhane ve çalışma alanları da yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirbaş eğitime destek verdi
Demirbaş eğitime destek verdi
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü