Deniz
Giriş Tarihi : 15-01-2022 23:06   Güncelleme : 15-01-2022 23:06

İki gemi daha alacak!

Denizcilik ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren Danimarkalı DFDS, Türkiye’deki Ro-Ro operasyonlarını gemi ve liman yatırımlarıyla büyütmeye devam ediyor. 2018’de 12 olan gemi filosunu 2021’de 19’a çıkaran DFDS, 2022’de filoyu 21 gemiye çıkarmayı hedefliyor.

İki gemi daha alacak!

Avrupa’nın önde gelen şirketlerinden DFDS, gerçekleştirdiği yatırım ve sunduğu hizmetlerle Türk ihracat mallarını taşıyan lojistik şirketlerinin kilit ortağı haline geldi. Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı kara sevkiyatlarının yarısına yakınını gerçekleştirmek için Türkiye’de Kurulu altyapıdan yararlanan DFDS, 2019 rakamlarının üzerinde taşıma yapmaya devam ediyor.

GÜÇLÜ LOJİSTİK

DFDS Akdeniz İş Birimi, filosundaki tüm gemiler Türk Bayrağı altında seferlerini sürdürüyor. Şirket, liman kenti Mersin’de de yerel ihracatçılara ve müşterilere hizmetlerini artırmaya devam ediyor. DFDS, 2021'de Türkiye ihracatının önemli bir bölümünü oluşturan yerli ihracatçıların hizmetine üçüncü bir gemi dahil etti. DFDS, denizcilik acenteliği ile bölgedeki çalışmalarını bir üst seviyeye taşımayı sürdürüyor. DFDS, Mersin'deki operasyonlarını daha etkin bir şekilde yürütebilmesi için servis ve roll-treyler yatırımları yapıyor. Öte yandan, DFDS Akdeniz İş Birimi ve Ekol Lojistik Tarragona Limanı’na yeni bir Ro-Ro hizmetine başladı. DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann, DFDS olarak lojistik sektöründe güçlü ve sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi çözümler üretmeye devam edeceklerini söyledi.