Deniz
Giriş Tarihi : 01-02-2021 23:17   Güncelleme : 02-02-2021 22:44

Resmen Katar’ın

Antalya’daki ticari liman Port Akdeniz’in devrini tamamladı. Gerekli onayların ardından Port Akdeniz’in 140 milyon Dolar bedelle Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals’e devrinin tamamlanması ile birlikte Global Ports Holding, stratejisi doğrultusunda kruvaziyer işletmeciliğini artırdı.

Resmen Katar’ın

Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, ellerinde kalan tek ticari liman Port of Adria Karadağ’ın devri için de görüşmelere başladıklarını açıkladı. Kruvaziyer’in ciddi oranda salgın nedeniyle etkilendiğini ifade eden Kutman, bunun uzun vadede önemini koruyacağını söyledi.

İLİŞKİLER GELİŞECEK

Mehmet Kutman, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Port Akdeniz, Türkiye’nin önde gelen ticari kargo ihracat limanıdır. Asya ve Ortadoğu pazarlarına yönelik olarak konteyner, genel ve dökme kargo alanlarında faaliyet gösteriyor. Limanın satışı tamamlandı. Gerekli onayların alınmasının ardından Port Akdeniz, 140 milyon Dolar bedelle Katarlı QTerminals’e devri yapıldı. QTerminals, Port Akdeniz’i işletmeye başlaması ile Türk- Katar ticari ilişkileri daha da yakınlaşacak.”