Advert Advert
Advert

Lion’s Coach 3.kez ödül aldı

Man Intercity ve Neoplan Tourliner’ın aynı kategoride kazandığı ödüllerin ardından, Man Truck & Bus tasarım ekibi, yeni Lion’s Coach ile iF Design Award Jürisini art arda üçüncü kez ikna etmeyi başardı. Man'ın yenilenen otobüsü Lion's Coach, iF Design Award Jürisi tarafından alanında gıptayla bakılan ödüllerden biri olan araç kategorisinde büyük ödül ile onurlandırıldı.

Lion’s Coach 3.kez ödül aldı
Lion’s Coach 3.kez ödül aldı Admin
Bu içerik 4113 kez okundu.

Dünya genelinde bu yıl 54 ülkeden 6 bin 402 başvurunun gerçekleştiği International Forum Design Award - iF Tasarım Ödülleri’nde Man yeni Lion’s Coach, başarılı tasarımıyla araç kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. Yeni Man Lion’s Coach’u taçlandıran 2018 iF Tasarım Ödülü, Münih’te düzenlenen törenle verildi. Man Truck & Bus Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Stephan Schönherr, “Man Lion’s Coach’un bu kadar çok olağanüstü başvurunun arasından kazanmış olmasından doğal olarak heyecan duyduk. Karar açıkça seyahat ve uzun mesafe otobüslerinin yeni tasarımının geldiği noktayı gösteriyor. Bu uç zekâ ürünü dediğimiz çok iyi düşünülmüş tasarımın, aynı zamanda verimlilik de sağladığını kanıtlamaktadır” dedi.

FERAH İÇ MEKAN DUYGUSU

Otobüsün ön tarafındaki Man tasarımı, çarpıcı arka kısmı ve yanları, Man Lion’s Coach’a kendisini diğerlerinden ayıran özgün görünümünü kazandırıyor. Tasarımda, sürücü kabininin işlevsel alanlarını, yolcu kabinini, bagaj bölümünü ve sürüş ünitesini net bir şekilde ayırmaya odaklanıldı. Tamamen LED’lerle donatılabilen yeni ön farlar, araca özellikle çarpıcı bir görünüm kazandırıyor. Yeni ön farların öne çıkan ayırt edici bir özelliği ise, gösterge olarak da görev yapan ve günışığında çalışan lambası. Man Lion’s Coach’un ilham veren iç tasarımında, tavan bölgesinde süreklilik arzeden sıcak beyaz LED ışık şeridi hoş, rahatlık verici bir aydınlatma sağlıyor. Yeni renk & döşeme konsepti, parlak, canlı renklere odaklanarak, şık ve aynı zamanda sıcak bir atmosfer yaratıyor. Baş üstü bagaj raflarının ön cama doğru iyice uzatılması, ön kısım çatısı altındaki iç mekânın genişletilmesi ve net yüksekliğin artırılması ile de yolculara ve sürücüye geniş bir alan duygusu veriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor