Otomotiv
Giriş Tarihi : 14-03-2024 16:23   Güncelleme : 14-03-2024 16:23

Otokar, 15'inci Kez Lider

Türk otomotiv şirketlerinden Otokar, 2023’te otobüs ve midibüs pazarlarındaki başarısını sürdürdü. Bu segmentlerdeki toplam satışları ile Otokar, üst üste 15’inci kez Türkiye’nin lider markası olmayı başardı.

Otokar, 15'inci Kez Lider

Ticari araç üreticisi Otokar, otobüs alanında kullanıcılarının öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. 6 metreden 21 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüsleri ve alternatif yakıtlı ürünleriyle Türkiye'nin en geniş ürün gamına sahip olan firma, otobüs ve midibüs pazarlarındaki toplam satışlarıyla başarısını bir kez daha taçlandırdı.

BAŞARILI BİR YIL OLDU

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Satış Direktörü Murat Tokatlı, 2023'ün hem Türkiye hem de Otokar için önemli bir yıl olduğunun altını çizdi. Tokatlı, “Geçtiğimiz sene, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, ülkemizin sanayileşme devriminde ise önemli bir rol oynayan şirketimizin ise 60’ıncı yılını kutladık. Ürün gamımızda yerini alan yeni araçlarımız, satış başarımız ve geleceğe dönük yatırımlarımız ile başarılı bir yılı geride bıraktık” dedi.

GELENEK BOZULMADI

Kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşıladıklarına dikkat çeken Tokatlı, “Otobüs alanındaki başarımızı artırarak devam ettirdiğimiz bir yıl oldu. Turizm ve servis taşımacılığının öncelikli tercihi olan Sultan araç ailemize, 9 metre uzunluğundaki Sultan Giga'yı ekledik. Sultan otobüslerimiz ile 2023 yılında önemli satışlara imza atarak, uzun yıllardır süregelen başarımızı yineledik. Geçen yıl ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ettiğimiz 20 metrobüsün yanı sıra, Bursa, Balıkesir ve Muğla gibi birçok şehirde önemli teslimatlar gerçekleştirdik. OSD verilerine göre, Türkiye’de midibüs ve otobüs pazarı toplamlarında 2023 yılında satılan her 3 araçtan 1’i Otokar markalı oldu. 2024 yılında da liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.