Otomotiv
Giriş Tarihi : 14-03-2024 16:46   Güncelleme : 14-03-2024 16:46

Ford ile Iveco el sıkıştı

Ağır ticari araç üreticilerinden Ford Trucks ile Iveco, ortak üretim noktasınra bir araya geldi. Her iki şirkette ağır ticari araçlar için yeni bir kabin geliştirme konusunda potansiyel sinerjileri incelemek üzere bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladı.

Ford ile Iveco el sıkıştı

Ford Trucks ile Iveco’nun ortak ürün geliştirme noktasında adım atılan toplantıya Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Haydar Yenigün, Ford Otosan Müdürü Güven Özyurt, Ford Trucks Müdürü Emrah Duman, Iveco Group CEO'su Gerrit Marx ve Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra katıldı.

KAFA KAFAYA VERDİ

İki şirketin yeni ürünlerini ve teknolojilerini geliştirmesi konusunda, kabin içindeki bileşenleri ve sistemleri kapsayan bağlayıcı olmayan niyet mektubu, işbirliği potansiyelini değerlendirmek üzere ön bir adımı teşkil ediyor. Bu iş birliği niyeti, Ford Trucks ve Iveco arasında karşılıklı fayda sağlayan bir ortaklık geliştirilerek AB doğrudan görüş standartlarına uygun çözümleri geliştirmeyi ve karbon salımının azaltımı için aerodinamiği iyileştirmeyi amaçlıyor.