Advert
Advert

Gerçek otobüs Novociti Life

Ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu, alçak tabanlı 8 metrelik otobüsü Novociti Life’ın Türkiye lansmanını İzmir’de yaptı. Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Türk mühendislerinin tasarlayıp, Türk işçilerinin ürettiği gerçek küçük otobüsü ülkemizden tüm dünyaya ihraç edeceğiz” dedi.

Gerçek otobüs Novociti Life
Gerçek otobüs Novociti Life Admin
Bu içerik 3935 kez okundu.

Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge merkezinde, Türk mühendisler tarafından geliştirilen Isuzu Novociti Life, dinamik tasarımı, arkaya konumlandırılan motoru, alçak tabanı ve teknolojik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışmasında İyi Tasarım Ödülü’nün sahibi olan Isuzu Novociti Life’nin Türkiye’deki ilk tanıtımı İzmir’de gerçekleştirildi.

ÜST DÜZEY KONFOR

Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, yeni Isuzu Novociti Life’ın, alçak tabanıyla değişen Pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktığını söyledi. Küçük boyutlarda otobüs konseptiyle yolcu yoğunluğunun az olduğu hatlar ile dar sokaklı şehirleri hedeflediklerini dile getiren Arıkan, kısa sürere teslimatlara başlayacaklarını açıkladı. Arıkan, “Ar-Ge merkezimizde Türk mühendislerimiz geliştirdi ve Buradaki fabrikamızda üretilen yeni Isuzu Novociti Life’ın, markamızın ihracattaki agresif büyüme hedeflerine de yardımcı olacağına inancımız tamadır. “Türkiye’nin midibüs segmentinde en fazla araç satan markası Anadolu Isuzu’dur. İhracatta da 14 yıldır en fazla midibüsü biz satıyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz tüm otobüs ve midibüslerimiz, başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede beğeniyle kullanılıyor. İnanıyoruz ki alçak tabanlı ve düşük işletim maliyetlerine sahip yeni Isuzu Novociti Life de hem yurt içinde hem de yurt dışında yoğun ilgi görecek. Bu vesileyle İlk olarak 80 adet Novociti Life aracımızı Nisan ayı itibariyle Bingöl halkının kullanımına sunmaya başladığımızı da buradan müjdelemek istiyorum” dedi.

AZ YAKAN GÜÇLÜ MOTOR

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda 9.5 m uzunluğundaki Citibus modeli ile 7.5 m uzunluğundaki Novociti modeli arasında 8 m uzunluğuyla yeni bir segment oluşturan Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 nm tork üretiyor. FPT’nin EGR sistemine gerek duymadan Euro 6C emisyon normlarını karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor. Novociti Life hem yurtiçinde hem de yurtdışında otomatik şanzıman opsiyonlarıyla sunuluyor.

AYDINLIK İÇ MEKÂN

Yolcu kapasitesi Novociti’ye kıyasla 6 kişi daha artırılarak 60’a ulaşan Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine imkân vermektedir. Bu sayede dış mekânı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’nin insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyorlar. Yolcular kadar sürücü için de konfor odaklı bir tasarıma sahip olan Novociti Life, ayarlanabilir direksiyon sistemiyle şoförlerin çalışma ortamlarını kendi ihtiyaçlarına göre düzenleyebilmesine imkân vermektedir. Şoför mahalinin üst kısmında yer alan bölümde şoför dolabı veya opsiyonel olarak sunulan fan bölümü tercih edilebilirken,  gösterge ve kontrol paneli ergonomik tasarımı sayesinde hem sürüş konforumu hem de güvenliğini arttırıyor.

SERVİS VE BAKIM KOLAYLIĞI

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini minimum sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine imkân sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu