Advert

Kruvaziyer gemi sayısı artacak

Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, Türkiye’nin kruvaziyer gemilerinin rotasına tekrar girmesi için ciddi çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Sayın, "Sektörün iki büyük kruvaziyer gemi operatörü Kuşadası’na 2019’da dönmeyi planlıyor" dedi.

Kruvaziyer gemi sayısı artacak
Kruvaziyer gemi sayısı artacak Admin
Bu içerik 1372 kez okundu.

Türkiye’ye kruvaziyer turistlerin en fazla giriş yaptığı Kuşadası ile Bodrum ve Antalya limanlarını işleten Global Ports Holding, sektörün canlanması için çalışmalara ağırlık verdi.

GEMİ SAYILARI ARTACAK

Toplam 7 ülkede 13’ü kruvaziyer 2’si ticari olmak üzere 15 liman işlettiklerinin hatırlatan Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, “Türkiye’nin kruvaziyer hatlarının rotasına tekrar girmesi için ciddi çalışmalar yürüttük. Bu yıl Mart ayında Miami’de düzenlenen kruvaziyer turizminin küresel çapta en büyük buluşması olan Seatrade Cruise Global’de bire bir yürüttüğümüz görüşmelerin yanı sıra 250 büyük oyuncuya verdiğimiz davette Türkiye’nin uluslararası turizm sektörü için önemini anlattık” dedi. Görüşmelere Miami’den sonra da devam ettiklerini söyleyen Sayın, “Sektörün iki büyük kruvaziyer gemi operatörü Kuşadası’na 2019’da dönmeyi planlıyor. Bu sayılar daha da artacak. Yoğun bir görüşme trafiğindeyiz” ifadesini kullandı.

ALTYAPI GÜÇLENDİRİLDİ

Sadece yeni bağlantılar için yoğun görüşme trafiği gerçekleştirmekle kalmadıklarını kaydeden Sayın, limanlara uğrayan gemi sayısının düştüğü dönemde başta Kuşadası olmak üzere Türkiye’deki limanlarında bir yandan altyapıyı güçlendirdiklerini anlattı. Kuşadası Limanı’nın 39 perakende ünitesinden oluşan 3 bin metrekarelik eğlence ve alışveriş merkezi Scala Nuova’yı tamamen yenilediklerini, Yeşil Liman Statüsünü yapılan denetimden sonra sürdürme hakkı kazandıklarını, yeni bir Yolcu Danışma Merkezi kurduklarını anlatan Sayın, “Bodrum ve Antalya’da da benzeri çalışmaları tamamladık” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BMW’nin Karsan'a notu tam
BMW’nin Karsan'a notu tam
Ek seferler 2 Eylül’e uzayacak
Ek seferler 2 Eylül’e uzayacak