Advert

İETT garajı Özulaş'a devretti

İstanbul Anadolu yakasında kentiçi toplu taşıma hizmeti veren Özulaş A.Ş., araçlarının parklama sorununu İETT ile yaptığı ortak çalışma sonucu çözdü. İETT kullanımında bulunan garaj, peron ve park alanları, gece parklanma amacıyla Özulaş bünyesinde çalışan özel halk otobüslerine tahsis edildi.

İETT garajı Özulaş'a devretti
İETT garajı Özulaş'a devretti Admin
Bu içerik 8549 kez okundu.

Müsait park alanlarının olmayışından dolayı özel halk otobüs esnafı, araçlarını akaryakıt istasyonu veya sokak aralarına park ediyor. Bu da esnafın zaman zaman sorun yaşamasına neden oluyordu. Anadolu yakası esnafının gece parklanma sorunu, Özulaş Başkanı Sedat Şahin ve yönetim kurulunun yoğun çabaları sonucu çözüldü. "Kurumsal yapının vazgeçilmez en önemli unsuru olan parklanma sorununu çözmüş bulunmaktayız" diyen Özulaş Başkanı Sedat Şahin, toplu ulaşımda kalitenin artırılması içinde çalışmaların devam ettiği müjdesini verdi.

SEKTÖR İÇİN KAZANIM

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Şahin, "İETT yetkilileri ile bu konuda yoğun mesai yaptık. Yapılan çalışmalar sonrası sokaklardaki araçlarımızın kötü görüntüye sebep olan parklanma olayını başta İETT yetkilileri olmak üzere ekibimle birlikte çözüme kavuşturduk. Genel kurulumuzda 6 ayın içerisinde parklanma olayını çözeceğimizi dile getirmiştik. Dolayısıyla şimdi de vermiş olduğumuz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık sokaklarda araçlarımız başıboş gelişigüzel park edilmeyecek. Kendi garaj sistemimizde araçlarımız parklanacak, bu sebeple tüm temizliği, bakım ve onarımı da garaj içerisinde yapılacaktır. Sektör için çok önemli bir kazanım olduğunu düşünüyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

ESNAF ÜCRET ÖDEMEYECEK

Özulaş Başkanı Sedat Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: "İETT ile yaptığımız protokolde kurum olarak herhangi bir bedel ödenmeyeceğiz. Ücret ödemeden buraların tahsis sözleşmesini İETT ile şirketimiz imza altına aldı. Sarıgazi, Yenidoğan, Büyükbakkalköy, Kurtköy, Beykoz Ortaçeşme ve Çifteçınarlar peron alanı var. Dolayısıyla araçlarımızın paklanmasının yüzde yüzünü bu garajlarda çözmüş olacağız. Buralarda araçların bakım, onarım, yağ, su, mazot ikmalinin ve otobüs temizliği hizmetlerinin yerine getirilmesi sağlanacak. Böylece yolcu memnuniyetini ön planda tutan şirketimize bağlı araçlarımız temiz, konforlu, güvenli ve performanslı bir şekilde kaliteli hizmetlerini sürdürecek."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım sevinci
Yıldırım sevinci
Fuarın gözdesi Ekol
Fuarın gözdesi Ekol