Güncel Haber
Giriş Tarihi : 25-02-2019 11:27   Güncelleme : 24-08-2019 11:01

Brisa ile Figopara iş birliği

İş süreçlerini yeni nesil teknolojilerle geliştirmeye odaklanan Lastik firması Brisa, Figopara ile anlaştı. Bu işbirliği sayesinde Brisa, tedarikçi ödeme işlemlerini dijitale taşıyor.

Brisa ile Figopara iş birliği

Dijitalleşmeye önem veren Brisa, Türkiye’nin ilk tedarikçi finansmanı platformu Figopara iş birliğiyle büyük alıcı firmaların finansman işlemlerini dijital ortamda daha hızlı ve kolay yapmalarını sağlıyor. Figopara’nın fintek temelli tedarikçi finansmanı platformu sayesinde Brisa tedarikçileri, faturalarını ihtiyaç duydukları zaman da nakde dönüştürecek ve hızlı nakit akışı sağlayarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

HIZLI FİNANSAL ÇÖZÜM

Figopara’nın teknolojisi sayesinde yüksek verimlilik ve hız sağlanıyor. Mal ve hizmet alan büyük firmalarla anlaşma sağlandıktan sonra, alıcı firmanın anlaştığı ve yönlendirdiği finansal kurum ve tedarikçiler de eko-sisteme dahil ediliyor. Alıcı tarafında onaylanan faturalar Figopara’ya aktarılıyor ve tedarikçiler diledikleri zaman diledikleri faturalar için erken ödeme alma avantajına sahip oluyorlar. Figopara dijital ortamda taraflar arasında sağlanan iş akışı ve data transferi operasyonunu en son ve güvenli teknoloji ile sağlıyor. Bu sayede, günün yoğun iş trafiğinde dakikalar içerisinde bu süreçler gerçekleşebiliyor.

HIZLI NAKİT AKIŞI

Brisa’nın yeni nesil teknolojilerle iş süreçlerini zenginleştirdiğini ifade eden Brisa Finans Genel Müdür Yardımcısı Reşat Oruç, “Türkiye’de uzun yıllardır sektör liderliğini üstlenen şirketimiz, Türkiye’de, etik değerler ve sürdürülebilirlik anlayışı doğrultusunda geniş bir tedarikçi ağı ile faaliyet gösteriyor. Dijitalleşmeyi iş süreçlerinin kalbine yerleştiren bir şirket olarak, tedarikçilerimizle olan süreçlerimizi, tedarikçilerimize fayda sağlayacak şekilde zenginleştirmek üzere yola çıktık. Figopara iş birliğimiz ile tedarikçilerimiz, nakde daha rekabetçi ve etkin bir şekilde ulaşarak çalışmalarına ivme kazandıracaklar” şeklinde konuştu. 

3 BİNİ AŞKIN TEDARİKÇİ

 Figopara Genel Müdürü Avşar Dirgin, finansal teknoloji (Fintech) şirketi olarak Türkiye’de bir ilke imza atarak alıcı, tedarikçi ve bankaları Figopara dijital platformunda buluşturduklarını belirtti. Dirgin; tedarikçi finansmanının alıcı firmalara ödeme vadesinde esneklik, daha verimli işletme sermayesi, bilanço yönetimi, stratejik tedarikçilere kesintisiz nakit akışı, müzakere imkânı gibi büyük avantajlar sağladığını vurguladı. Brisa ve Figopara iş birliğiyle hayata geçen Brisa Tedarikçi Finansmanı Projesi’nin 2019 yılı itibarıyla 3 bini aşkın tedarikçinin kullanımına sunulduğunu belirten Dirgin, Brisa tedarikçilerinin onaylı faturalarının vadesini beklemeden diledikleri zaman erken ödeme alma imkanına sahip olduklarını ifade etti.

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA