Güncel Haber
Giriş Tarihi : 03-04-2019 17:40   Güncelleme : 14-07-2019 12:42

Oto ekspertizde TSE dönemi

İkinci el araç alımında 1 Nisan’dan itibaren ekspertiz yaptırmak zorunlu hale geldi. Ekspertiz yaptırılmayan araçlarda astronomik rakamlara varan sorunlarla karşılaşmak mümkün…

Oto ekspertizde TSE dönemi

İstanbul’un ilk TSE belgeli ekspertiz şirketi  Oto Experim'in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ağca, ikinci el oto alırken, ekspertiz yaptırmanın önemine dair açıklamalarda bulundu.

Tüm bakımları yapılmış, orijinal ve hatasız gibi düşünülen araçlarda daha sonra ortaya çıkabilecek hasarların sonradan çok baş ağrıtabileceğini belirten Orhan Ağca, “Oto ekspertizi yapılmayan ikinci el araçlarda pert ve şasesi oynayan araçlar, kaporta boya, motor mekanik, gibi bölümlerde olabilecek hasar ve arızaların önceden bilinmemesi halinde karşınıza çok büyük masraflar çıkabilir. O yüzden almayı düşündüğünüz ikinci el otoyu kesinlikle çeşitli markalara göre değil şube bazında 13805 TSE HYB BELGELİ olan güvenilir bir oto ekspertiz merkezine götürmelisiniz. Bunun nedeni yeni yasaya göre standartlara uymayan ekspertiz servisleri 1 Nisan itibariyle hizmet veremeyecek. İleride oluşabilecek olumsuzluklarda karşınızda muhatap bulamayabilirsiniz” ifadesini kullandı.

Yeni yasayla ilgili de bilgi veren Orhan Ağca, “1 Nisan’dan itibaren ikinci el araç satışında oto ekspertiz yapılmadan ve garanti verilmeden satış yapılamayacak” diye konuştu. Merkezi İstanbul Bakırköy’de bulunan Ağca Group bünyesindeki Oto Experim, 7.500 metrekare kapalı, 3.500 metrekaresi de açık alan, Bosch Car servis hizmetleri dahil olmak üzere 120 kişilik personeli ile Türkiye’nin en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı test parkuruna sahip. Türkiye’nin ilk TSE belgeli ekspertiz şirketi  Oto Experim, 10 merkezde hizmet veriyor. Bu merkezlerin 8’i İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yer alırken, 1’i Iğdır, diğeri de Van’da hizmet veriyor.

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA