Advert

Ulaşıma 5.1 milyar dolar

We Are Social araştırması sonuçlarına göre 2018 yılında Türkiye'de internet üzerinden 5,1 milyar dolar seyahat harcaması yapıldığı ortaya çıktı. Yine aynı araştırmaya göre ülke nüfusunun yüzde 93'ünün bir mobil cihaza sahip olduğu öğrenildi.

Ulaşıma 5.1 milyar dolar
Ulaşıma 5.1 milyar dolar Admin
Bu içerik 76 kez okundu.

Online seyahat pazarındaki büyümede en fazla etkisi olan faktörlerin başında mobil cihaz kullanımının geldiğini belirten Biletall CEO’su Yaşar Çelik, mobilden bilet alım oranının yüzde 80 oranına ulaştığını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2018 itibariyle internet kullanan bireylerin oranı yüzde 72,9'dir. Araştırmaya göre her 10 evden 8'i internete erişebiliyor. Türkiye'de internet kullanımı da internetten alışveriş alışkanlığı da artıyor.  Yapılan araştırmada Türkiye’de e-ticaretin yüzde 30’unu oluşturan online seyahat pazarının büyüklüğü dünyada 2020 yılında 800 milyar doları aşacağı öngörülüyor. E ticaret arttıkça, alışverişlerimizin mobilleştiğinin altını çizen Yaşar Çelik,” Önümüzdeki 5 yıl içerisinde seyahat harcamalarının yüzde 40’ı online platformlardan yapılacak. Dijitalleşen dünyada alışverişten giyime, gıdadan mobilyaya kadar hemen hemen tüm sektörler için online kanallardan işlem yapıyoruz. Tüketicilerin internet üzerinden alışveriş yapma noktasında duydukları güvenin artması, bu sektörün büyümesinde en büyük etken” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
İmamoğlu'ndan otobüsçü jest bekliyor
Ford standartlara meydan okudu
Ford standartlara meydan okudu