Güncel Haber
Giriş Tarihi : 12-04-2019 17:41   Güncelleme : 14-07-2019 12:29

CMS ihracatta rekor kırdı

Alüminyum jant üreticisi CMS Grubu, 2018 yılında 140 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Firma, yaptığı satışla İhracatın Yıldızları Ödülü’ne bir kez daha sahip oldu.

CMS ihracatta rekor kırdı

CMS, Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. 2018 yılında 140 milyon 141 bin 464 dolarlık ihracat gerçekleştiren CMS Jant, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından verilen İhracatın Yıldızı Ödülü’nün sahibi oldu. Ege Bölgesi’nde ihracat yapan 5 bin 881 şirket arasında CMS Jant ve Makine Sanayi kendi sektöründe birinci sırada yer alırken, bölgede en fazla ihracat yapan 10’uncu şirket oldu. CMS adına ödülü mali işler koordinatörü Adnan Mesut, TİM Başkanı İsmail Gülle’nin elinden aldı.

HEP ÜRETECEĞİZ

İhracatın Yıldızları Ödül törenine Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanları katıldı. Törende konuşan İsmail Gülle, Türkiye’nin temelinde, büyümesinde ihracatın geçmişten bu yana son derece önemli olduğunu belirtti. Gülle, “Türkiye’nin büyümesinde ihracatın bundan sonra daha fazla pay alması için tüm önlemlerin önü açılacak. Bir dönem finans, bir dönem inşaat sektörü. Ama artık değişmeyen tek gerçek var. Üretim ve ihracat. Bundan sonra gün ihracatçıların günü olacak” dedi. Konuşmaların ardından Ege İhracatçı Birlikleri üyesi ihracatçı firmalardan farklı kategorilerde 56 firmaya ödülleri verildi.

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA