Güncel Haber
Giriş Tarihi : 13-05-2019 17:25   Güncelleme : 13-07-2019 00:37

İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve Michelin iş birliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen, İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2018 / 2019 eğitim öğretim yılı uygulamaları, proje kapsamında düzenlenen afiş ve fotoğraf yarışması ile tamamlandı.

İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı

Afyonkarahisar, Artvin, Bolu, Burdur, Elazığ, Eskişehir, Karaman, Kırklareli, Mardin ve Sinop illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması düzenlendi. 704 başvurunun yapıldığı yarışmada, uzman jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Karaman Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Hayriye Sude Akyol birinci, Elazığ Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’ndan Esma Özatlı ikinci, Artvin Cumhuriyet İlkokulu’ndan Emine Ecem Turgut üçüncü. Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenleri de hediye çeki almaya hak kazandı. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve derece kupa hediye edildi.

BİRİNCİLİK ELAZIĞLI ŞOFÖRE

2018-2019 eğitim öğretim döneminde projede yer alan illerde taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerine yönelik düzenlenen fotoğraf yarışmasının da kazananları belirlendi. Şoförlerin yol güzergahları üzerindeki doğa/insan manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları proje paydaşlarından oluşan bir jüri heyeti tarafından belirlendi. 202 servis şoförü başvuruları arasından Elazığ'dan Ümit Ataş birinci, Afyonkarahisar'dan Müfit Önder ikinci, Karaman'dan Öcal Uzunay üçüncü. Dereceye giren şoförler, yarışma şartnamesinde belirtilen özelliklerde akıllı telefon ve araç muayenesine uygun trafik seti ödülleri kazandı.