Güncel Haber
Giriş Tarihi : 01-07-2019 11:40   Güncelleme : 02-07-2019 15:44

LPG sektörüne yatırım çağrısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, kurum olarak dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüme trendi içinde olan LPG sektöründe yerli ve yabancı yatırımcıların önünü açmak için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını açıkladı.

LPG sektörüne yatırım çağrısı

“Böylesine büyük bir sektörün adil, öngörülebilir ve rekabetçi yapısını koruyarak yatırımcıları ülkemize çekmek istiyoruz. Çünkü LPG sektörü ışık veren ve geleceği çok parlak olan bir sektör” diyen Yılmaz, LPG sektöründeki ilk düzenlemelerinin çok sıkı olduğunu da belirterek şunları söyledi;

"Buradaki basit bir ihmal çok pahalıya mal olabilirdi. EPDK olarak düzenlemelerimizi bu bakış açısıyla yaptık. Yeter ki yatırımcı gelsin, istihdam oluşsun, sektöre ve Türkiye’ye katkı versin. Katkı vermesi için de yatırımcının burada para kazanma öngörüsünün olması lazım. Bunun için hukuk ve düzenleme güvenliği çok önemli. Sektörümüzün bize vereceği ışığı her zaman alıyoruz ve onu da parlatıyoruz. Yatırımcılara ilişkin hukuk ve düzenleme güvenliğimizin kalitesini artırmak için hepinizin katkısını bekliyoruz.”