Güncel Haber
Giriş Tarihi : 16-07-2019 15:43   Güncelleme : 16-09-2019 11:46

Peru'nun kornası Türkiye'den

Korna tasarımı, üretimi ve satışında Türkiye lideri olan Seger, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde, Kolombiya ve Peru’da düzenlenen otomotiv sektörel ticaret heyeti etkinliğine katıldı. Seger, etkinlik kapsamında 2006 yılından bu yana ihracat gerçekleştirdiği Peru ve Kolombiya’daki distribütörleri bir araya gelerek yeni ürünlerini tanıttı.

Peru'nun kornası Türkiye'den

Avrupa’nın en büyük korna üreticilerinden biri olan ve Bursa’da ürettiği kornaları dünyanın dört bir yanına ihraç eden Seger, ihracat hedefleri doğrultusunda Güney Amerikalı distribütörleri ile bir araya geldi. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB)’in Kolombiya ve Peru’da düzenlediği otomotiv sektörel ticaret heyeti etkinliğine katılan Seger, bu kapsamında Peru ve Kolombiya’daki distribütörleri ile bir araya gelerek yeni ürün yelpazesini tanıtma imkânı buldu.

Seger Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun, "Otomotiv sektörel ticaret heyeti etkinliği kapsamında Kolombiyalı ve Perulu distribütörlerimizle bir araya geldik ve yeni ürün çeşitlerimizi anlattık. Aynı zamanda bu pazarlarda daha da güç kazanmak adına yapabileceklerimizi konuştuk. Güney Amerika pazarı Seger için oldukça değerli. Bu nedenle 2006 yılından bu yana Arjantin, Ekvator, Kolombiya, Peru, Uruguay, Venezuela gibi ülkelerde distribütörlerimiz vasıtasıyla faaliyet gösteriyoruz ve bu ülkelere ihracat gerçekleştiriyoruz. Peru’nun ana ve tedarik sanayinde, Kolombiya’nın da tedarik sanayinde net ithalatçı olması hem bizler hem de diğer Türk firmaları için önemli bir fırsat. Kolombiya, ithalatta da nispeten düşük gümrük vergileri uyguluyor. Bu kapsamda ticaret heyeti gezisi vasıtasıyla Türkiye’nin ihracatına katkımız daha da artarsa ne mutlu bize” açıklamasında bulundu.