Güncel Haber
Giriş Tarihi : 16-07-2019 16:01   Güncelleme : 24-09-2019 17:00

Kazaların önüne geçilecek

Continental, “Mobilite Hayatın Ritmidir” sloganıyla endüstri zirvesinin üç ana trendini yansıtan yeniliklerini tanıtacak. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Elmar Degenhart, “Akıllı bağlantı ve konfor sayesinde sıfır kaza, sıfır emisyon ve sıfır stres sağlanacak. Öncü teknolojilerimiz buna yardımcı oluyor. Teknoloji bizim güçlü yönümüz ve Continental bu alanda üstün bir uzmanlığa sahip” dedi.

Kazaların önüne geçilecek

Otomotiv yansanayi firmalarından lastik üreticisi Continental, daha hafif ve tam entegre elektrikli sürüş teknolojileri sunarken otonom sürüş sistemleri ve 5G bağlantısında üretim başarıları sergiledi. Şirket, sadece geçtiğimiz yıl içinde yeni nesil mobilite konusunda araştırma ve geliştirme çalışmalarına 3 milyar Euro'dan fazla yatırım yaptı. Bu tutarın önemli bir kısmı, yeni araç içi fonksiyonlara dönük teknolojiler için kullanılacak.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Continental, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Elmar Degenhart, “Araştırma ve geliştirmeye yaptığımız yatırımlarla, başlangıcından bu yana otomotiv endüstrisinin en büyük devrimine büyük ölçüde şekil veriyoruz ve bu alanda lider konumdayız. Alternatif sürüş sistemlerimiz ile Continental’in otomatik ve otonom teknolojilerinin yanı sıra bağlantılı araç teknolojilerimiz, sağlıklı bir mobilite ekosisteminin temel unsurları. Amacımız, çevreye karşı duyarlı ve toplumsal olarak kabul edilen yeni teknolojiler geliştirmek. Böylece sadece ekolojik iklimi değil, ekonomik ve toplumsal iklimi de korumak istiyoruz” ifadesini kullandı.