Güncel Haber
Giriş Tarihi : 25-09-2019 15:42   Güncelleme : 27-09-2019 13:18

Irak'ta güvenlik arttı

Irak’ın ilk sanal güvenlik firması RESCUER, müşterilerinin bilgi ve ağ güvenliğini Hacker’lere karşı koruma altına almak için ekibini oluşturdu.

Irak'ta güvenlik arttı

Irak’ta bilgi ve ağ güvenliği konusunda şirketlere hizmet verecek olan RESCUER internet güvenlik şirketi, müşterilerini Hacker’lere ve sanal siber saldırılara karşı koruyacak. RESCUER kurucularından Fatihi Mahmood Ismael, yaptığı açıklamada, Irak’ta internet güvenliği yok denilecek kadar savunmasız bir şekilde olduğundan dolayı virüsler ve serverların hack edilmeye başlanmasından sonra, internet ortamında güvenliğe ihtiyaç olduğunun anlaşıldığını söyledi.

RESCUER kurucularından Fatihi Mahmood Ismael, internetin herkese açık bir platform olduğuna işaret ederek, "Bizlerin hesaplarına bile zaman zaman saldırı girişimleri olabiliyor. Bizim gibi bu alanda güvenliği had safhada olan bir firmanın network’lerine saldırmak bir intihar girişimi tarzında oluyor çünkü bırakın kendi makinelerimizi ve hesaplarımızı bizler müşterilerimizin de networklarını  yüksek seviyede koruma altına alırız. Tabi kendilerini tatmin için girişimlerde bulunabiliyorlar lakin RESCUER ekibimizin yüksek koruma zırhı karşısında yapabilecekleri hiç bir şey olamayacağını kısa sürede anlamış oluyorlar" dedi.

SALDIRIYA ZIRHLI DUVAR

Irak’ın ilk firewall-Güvenlik duvarı, güvenli tanılama sistemi, ağ güvenlik taraması ve güvenli özel sanal ağ sistemini uygulayan RESCUER, hizmet verdiği kuruluşlara, sistemlerindeki açıkları ortaya çıkararak tehditlerden koruyacak gerekli önlemleri sunuyor. Fatihi Mahmood Ismael yönetimindeki RESCUER ekibi, kurum ve sistemle ilgili bilgiler toplandıktan sonra sistemdeki potansiyel zayıf noktaları tespit etmek için hedef sistemlere karşı güvenlik duvarını oluşturup tehlikeleri bertaraf ediyor. Ardından sistemdeki açıkları tespit eden RESCUER ekibi, güvenlik açıkları ve önlemleri müşteri ile birlikte inceleyip kurumsal önceliklerin belirlenmesini hedefleyen aksiyon planı öneren RESCUER, hizmet verdiği kurumun veya şirketin talebi doğrultusunda saldırı ya da sızmanın nereden ve kim tarafın yapıldığını da araştırıp sızmalara ve saldırılara karşı yüksek güvenlikli duvarı oluşturarak hizmet veriyor. Şirketin hizmet verdiği kuruluşlar arasında Irak’ın köklü ve bilinen büyük firmaları var.

Fatihi Mahmood Ismael kimdir?

Irak Kurdistan Bölgesel Yönetimine bağlı Duhok ili Zaxo ilçesinde 10-03-1999 yılında doğdu. Fatihi Mahmood Ismael, Irak Kürdistan Bölgesel yönetimine bağlı şehirlerde bilgisayar programcısı olarak sürdürdüğü alanında 7 yıllık deneyime sahip yenilikçi teknoloji anlayışı ile çalışmaktadır. Ayrıca teknoloji ve yazılım çözümleri ile birlikte veritabanlarını yöneten Fatihi Mahmood Ismael, şirketlerin yanı sıra Hükümete bağlı kurumların, ağ sorunlarını teşhis etme ve çözüm geliştirme deneyimlerini RESCUER ekibi üyelerine de aktarmaktadır. Ağ sistemlerinde geniş kapsamlı uzmanlık ve ana bilgisayar üzerinde çalışmaları devam eden Fatihi Mahmood Ismael web sayfası oluşturma ve tasarlama becerisi ile MySQL, Hadoop, Sybase ve MongoDB gibi veritabanı yönetim araçları ile çalışmalarını sürdürmektedir.  Web sayfası veya sosyal ağ için en iyi güvenliği sağlama yeteneği ile RESCUER şirketin kurucuları ve yöneticileri arasında.

Haber/Halil Coşkun AZİZOĞLU
Ulaşım Gazetesi /Irak

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA