Güncel Haber
Giriş Tarihi : 27-09-2019 15:30   Güncelleme : 28-09-2019 14:58

Sigorta da bir tık!

Türkiye’nin e-ticaret platformu Hepsiburada, Allianz ile ilk stratejik sigorta ortaklığına imza attı. Sigorta ihtiyacı olan Hepsiburada müşterileri artık sağlık, eğitim, eşya ve ev sigortalarını bir tıkla Hepsiburada vasıtasıyla Allianz’dan yaptırabilecek.

Sigorta da bir tık!

Hepsiburada, Allianz ile başlattığı iş birliğiyle, müşterilerine ihtiyaçlarına özel, ayrıcalıklı Allianz ürünlerine ulaşma imkanını e-ticaret üzerinden sundu. Allianz sigorta ürünlerine ulaşmak isteyenlerin yapması gereken tek şey ise, Hepsiburada’daki Teklif Al butonuna tıklayarak, Allianz Sigorta Başvuru Formu’na yönlenip teklif almak. İş birliği ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Geri Ödeyen Eğitim Sigortası, Eşyam Sigortası ve Yuvam Sigortası yaptırmak isteyenler, ayrıcalıklı Allianz ürünlerine ulaşabilmenin keyfini çıkarıyor.

"BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Sigorta alanındaki ilk stratejik ortaklığımızdır. Türkiye’de e-ticaret ve dijital dönüşümün öncü firması olarak bir ilki daha duyurmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Allianz gibi konusunda uzman, dünya oyuncusu bir partner ile iş birliği yapmaktan dolayı da ayrıca memnunuz. Hedefimiz müşterilerimize daima mükemmel bir alışveriş deneyimi sunarak, onların hayatını kolaylaştırmak. Bu hedefle de mevcut ürün çeşitliliğimize ek olarak, müşterilerimize en uygun sigorta çözümlerini Allianz ile birlikte hızlı, kolay, pratik; kısacası online alışveriş rahatlığı ve konforuyla sunuyoruz. Müşterilerimiz artık 35’den fazla kategoride 25 milyonu aşkın tüketici ürünlerimizin yanı sıra, aynı zamanda sağlık, eğitim, eşya ya da ev sigortalarına Hepsiburada kanalıyla ve Allianz güvencesiyle sahip olabilecekler” dedi.

DİJİTALLEŞMEYE ÖNCELİK

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan ise konuya ilişkin şöyle konuştu: “Sigorta sektörünün dijitalizasyon lideri olarak yeni teknolojilerin yaşam alışkanlıklarımızı, satın alma davranışlarımızı ve iletişim tercihlerimizi değiştirdiği bir dönemde, müşterilerimize hem daha etkili ulaşabilmek hem de memnuniyetlerini yükseltmek için dijitalleşmeye öncelik veriyor, bu alanda önemli yatırımlar yapıyoruz. Hepsiburada işbirliği ile sigorta sektöründe müşteri deneyimine yeni bir boyut getiriyoruz. Müşterilerimize Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Geri Ödeyen Eğitim Sigortası, Eşyam Sigortası ile Yuvam Sigortası ürünlerimize Hepsiburada üzerinden kolayca ulaşma ve kendilerine en uygun modeli seçerek satış kanallarımıza kolaylıkla ulaşma olanağı sunuyoruz.”