Güncel Haber
Giriş Tarihi : 28-10-2019 15:28   Güncelleme : 14-11-2019 10:14

Brisa, dijitalleşti

Türkiye lastik firmalarından Brisa, filoların akıllı sistemlerle yönetimi için geliştirdiği dijital hizmetleri tek çatı altında sunarak, dijital filo çağını başlattı. Araçların yakıt, performans, navigasyon, sürüş takibi gibi kritik verilerine erişimi sağlayan Telematik, Sürüş Destek Sistemi ve Profleet mobil uygulaması, sektörde birer ilk olarak filo şirketleri ile buluştu.

Brisa, dijitalleşti

Bridgestone, Lassa ve Dayton markaları ile lastik sektöründe faaliyet gösteren Brisa, filo yönetiminde yeni, dijital dönemi başlattı. Profleet Filo Yönetim Çözümleri ile sektörde örnek uygulamalar geliştiren Brisa, dijital filo hizmetlerini de bu çözümlere dahil ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

TEK NOKTADAN HİZMET

Dijital hizmetlerle başlatılan yeni dönemde, filolara en kapsamlı hizmet sunan çözüm ortağı olacaklarını belirten Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel; “Yeni dijital filo sistemlerimiz, akıllı mobilite alanında geldiğimiz son noktayı ve bu alanda gelişim yaratma kararlılığımızı ortaya koyuyor. Profleet çatısı altında 360 derece danışmanlık sağladığımız filo müşterilerimiz artık yeni nesil, dijital uygulamalarımızla çok daha güçlü bir fayda elde edecek. Kazaların önüne geçecek verilerle desteklediğimiz müşterilerimizin öncelikle bu alanda önemli bir iyileşme sağlayacaklarına inanıyoruz. Bununla birlikte çevresel etkilerini en aza indirirken, toplam maliyetlerini de azaltacak. Böylece kurumlarının sürdürülebilirliğine ve kârlılığına yatırım yapmış olacaklar. Tek noktada bu hizmetleri sunan tek kurum olarak liderliğimizin de pekişeceğine eminiz. Tüm bunların sektörümüze ve ekonomimize değer katan etkileri de bizi dijitalleşme ve inovasyon alanında ilerleme konusunda daha da cesaretlendiriyor” şeklinde konuştu.

SİSTEM BAYİLERE TANITILDI

Brisa, Kemer Country, İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikle sektörde yeni bir dönemi başlatan Dijital Filo hizmetlerini bayilerine tanıttı. Etkinlik kapsamında, yeni hizmetleri Telematik ve TPMS, Sürüş Destek Sistemi ve Profleet hizmetlerindeki yenilikleri ticari odaklı bayileri ile paylaştı.