Advert
Advert

Cüneyt Solakoğlu'nda bir ilk

Türkiye Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında intermodal taşımacılık hizmeti sunan U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş, ilk gemisi M/V Akdeniz Ro-Ro gemisinin boyunun uzatılmasının ardından M/V Cüneyt Solakoğlu Ro-Ro gemisine 30 metre uzunluğunda 1130 tonluk yeni bir dilim ekleyerek gemi boy uzatma işlemini başarıyla tamamladı.

Cüneyt Solakoğlu'nda bir ilk
Cüneyt Solakoğlu'nda bir ilk Admin
Bu içerik 4990 kez okundu.

U.N. Ro-Ro, denizcilik ve gemi sanayi sektörünün gelişimine fayda sağlamak amacı ile bir Türk tersanesini tercih ederek bu gemi boy uzatma işlemini GEMAK ile gerçekleştirdi. Boy uzatma işlemi başarıyla tamamlanan 300 treyler kapasiteli 220 metre uzunluğundaki M/V Cüneyt Solakoğlu 27 Mayıs, Cumartesi günü seferine Pendik-Trieste hattı ile başlayacak.

U.N. Ro-Ro, yoğun olan günlerde ve hatlarda kullanılacak uzatılmış gemiler ile bekleme problemini ortadan kaldırarak kara sınır kapılarında uzun kuyruk çilesi yaşayan nakliyecilerimize çözüm sunmayı hedefliyor. U.N. Ro-Ro, Türk bayraklı, Türk mürettebata sahip ve yüzde yüz Türk şirketi olarak, denizcilik ve gemi sanayi sektörünün gelişmesine fayda sağlamak adına bir Türk tersanesi olan GEMAK’ı tercih etti ve Türkiye’de ilk defa bir Ro-Ro gemisi boyunun Türk tersaneleri tarafından uzatılmasına öncü oldu. U.N. Ro-Ro’nun gemi uzatma alanındaki deneyim ve ekipman yatırımı, ilerleyen dönemde Türkiye’de Ro Ro gemisi yapımının da önünü açacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu