Advert

Otobüse sadece bayanlar binecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece bayanların kullanması için alınan 2 adet pembe trambüsün, yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete girdi. İnönü Üniversitesi’nde okuyan bir grup kız öğrencinin talebinin dikkate alınması sonucu siparişi verilen 2 adet pembe trambüsün ilk seferini gerçekleştirdi.

Otobüse sadece bayanlar binecek
Otobüse sadece bayanlar binecek Admin
Bu içerik 4275 kez okundu.

Bayanların kullanmasının amaçlandığı pembe trambüsler, montajları yapıldıktan sonra Malatya’ya getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete sokulan pembe trambüsler, uyguluma olarak Türkiye’de ilk kez Malatya’da denenecek. Kamuoyuna duyurulduğu ilk günden bu yana büyük ses getiren pembe trambüs projesi ile hem İnönü Üniversitesi ulaşımında kız öğrencilerin yaşadığı olumsuzlukların önüne geçilmesi hem de ulaşımdaki yoğunluğun azaltılması amaçlanıyor. İlk etapta 2 pembe trambüsü hizmete alan belediye, ilerleyen dönemde bu sayısını artırmayı planlıyor.

TALEBİ DİKKATE ALDIK

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bununla ilgili üniversite öğrencileri bir kampanya başlattı. Bizler de bu talebi dikkate aldık ve bununla ilgili bir çalışma başlattık. Şuanda 2 aracımızı teslim alarak hizmete koyduk. Bu araçlarımıza sadece bayanlarımız binecek. Türkiye’de ilk kez bu uygulamayı biz başlattık. Benzer bir uygulama Japonya’da da bulunuyor. Japonya'da trenlerde ve metrolarda sadece kadınların kullanabildiği kompartımanlar yer alıyor. Pembe ve beyaz renkli bu metrolar sadece kadınlar tarafından kullanılıyor” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kapıkule'ye personel takviyesi
Kapıkule'ye personel takviyesi
Otomotivciler sigortacı oluyor
Otomotivciler sigortacı oluyor
istanbul escort