Advert
Advert

Sertrans data yönetimine geçti

Endüstri 4.0 vizyonuyla Ar-Ge departmanı kurarak dijitalleşme sürecine hız veren Sertrans, inovatif çözümlerle sektöre öncülük yaptı. Firma, son olarak sektöründe ilk kez uygulanan treyler takip sistemini geliştirerek Big Data yönetimine geçti. Treyler ve çekiciyle ilgili pek çok veriyi online işleyen entegre sistem ile müşteri memnuniyeti en üst seviyeye çıkartıldı.

Sertrans data yönetimine geçti
Sertrans data yönetimine geçti Admin
Bu içerik 5129 kez okundu.

Lojistik sektöründe bir ilki başaran Sertrans, treyler takip sistemini geliştirdi. Sistem, özmal ve kiralık araçların konum, yük, şoför bilgileri gibi tüm verilerini hem çekici hem de treyler üzerinden ayrı ayrı takibini mümkün kılıyor. Müşteriler böylece online olarak kendi yüklerinin hangi araç tarafından, ne zaman, hangi şoförle, nerede olduğunu anlık olarak takip edebiliyor.

UYGULAMADA MOBİL KONTROL

Sertrans Logistics Ar-Ge Departmanı tarafından geliştirilen donanımsal ve yazılımsal entegre sistemi, tüm süreçlerin çapraz kontrolünü sağlıyor. Bu kontrol ve yönetimsel kısımda sürücülere verilen akıllı telefonlardaki mobil uygulama yer alıyor. Akıllı telefondaki mobil uygulama aracılığıyla tüm resmi ve gayri resmi evrakların dijital ortamda paylaşılması hedefleniyor. Böylece süreçlerin optimizasyonu planlanıyor. Uygulamada online ihale sistemi de hayata geçirildi. İlk deneme ise başarı ile sonuçlandı. Tüm bu anlık veri akışını Big Data yönetimi başlığı altında entegre eden Sertrans, ulaştığı bu ileri teknolojik imkanlarla tüm müşterilerin var olan sistemlerine uygun çözümler sundu.

400 BİN DOLARLIK YATIRIM

Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, konuya ilişkin şöyle konuştu: “Endüstri 4.0 kavramının merkezinde dijitalleşme var. Gerek duyulan tüm verileri anlık toplayabilen, bir amaç için bunları işleyebilen ve gelişen ihtiyaçlara göre bu entegre yapıyı sürdürülebilir şekilde geliştirebilen bir dünyadan bahsediyoruz. Treyler takip sistemi ile bizim ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu pek çok veriye anlık ulaşabiliyor ve bunları Big Data yönetimiyle işliyoruz. Yazılımsal, donanımsal ve yönetimsel ayaklarıyla entegre bir bilişim projesini başarıyla tamamlamış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. 400 bin dolar ayırdığımız bu teknoloji Türk lojistik sektörüne de öncülük edecek. Perakende sektöründeki büyük global oyunculardan biri olan iş ortağımız,  Ar-Ge ekibimizi yurt dışına davet ederek, ortak projeler geliştirme önerisinde bulundu. Görüldüğü gibi geleceği hayal ederek sürekli çalışmak başarıyı da beraberinde getiriyor. Bu başarının Türkiye ekonomisi için de moral olmasını diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu