Advert
Advert

Batıliman’ında kapasite arttı

İzmir Aliağa’daki liman işletmesi Batıliman, kapasitesini artırmak için yatırımlara tam gaz devam ediyor. Batıliman’ın iskele alanını yaklaşık 2 katına çıkaran Grup, liman alanını büyütmek için de 65 bin metrekarelik yeni bir yatırım yaptı. Yılda ortalama 3 milyon ton elleçleyen Batıliman’ın hedefi, yeni yatırımlarla birlikte 200 bin deadweight (DWT) kapasiteli gemilere hizmet vermek.

Batıliman’ında kapasite arttı
Batıliman’ında kapasite arttı Admin
Bu içerik 7006 kez okundu.

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Batı Anadolu Grubu, İzmir Aliağa’daki liman işletmesi Batıliman’ı büyütme kararı aldı. 100 bin metrekare üzerine kurulu Batıliman, 65 bin metrekarelik yeni alanın da dahil edilmesiyle birlikte yüzde 65 büyüdü.

MÜŞTERİ ODAKLI YATIRIM

Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Asistanı Mutlu Can Günel, “Bölgede sürekli gelişen iş hacminden dolayı yatırımlarımıza hız verdik. Yeni yatırımlarımız ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla Batıliman’ın başarı grafiğini her geçen yıl daha da yükselttik. 2006-2011 arasında yıllık ortalama 1,2 milyon ton yük elleçlerken, 2016 sonu itibariyle elleçlenen yıllık yük miktarı 2,5 kat arttı ve yaklaşık 3 milyon tona ulaştı” dedi.
 
Batıliman, müşterilerine 7 gün 24 saat dökme yük, genel kargo ve proje yüklerinin elleçlenmesi, gümrüklü ve gümrüksüz alan seçenekleriyle depolanması ve tüm lojistik faaliyetlerinin sürdürülmesi hizmetlerini sunuyor. Liman aynı zamanda sıvı yüklerin, paketli ve tehlikeli maddelerin elleçlenmesi için gerekli izinleri de bulunduruyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karsal hizmete başladı
Karsal hizmete başladı
Thermo King yeni ürününü pazara sundu
Thermo King yeni ürününü pazara sundu