Advert Advert
Advert

Slovenya otobanlarında gişesiz ödeme başlayacak

Slovenya otoyollarında araca monteli üniteler ve çipli kartlarla yapılan otoban ödemeleri, 1 Nisan 2018’den itibaren gişesiz ödeme sistemi ile yapılacak. DarsGo üzerinden yapılmaya başlayacak sistem için DKV, müşterileri için kolay kayıt sistemi oluşturdu.

Slovenya otobanlarında gişesiz ödeme başlayacak
Slovenya otobanlarında gişesiz ödeme başlayacak Admin
Bu içerik 4077 kez okundu.

Avrupa, Rusya ve Gürcistan otoyollarında, markadan bağımsız 65 bin 500 kabul noktası ile otoyol ve akaryakıt kartları hizmeti sunan DKV Euro Service, 1 Nisan 2018 tarihi itibariyle Slovenya’da hizmete girecek yeni gişesiz ödeme sistemi DarsGo’ya kolay ve hızlı kayıt imkanı sundu. DKV müşterileri, kayıt işlemlerini önceden yaptırarak “Önce Kullan-Sonra Öde” şeklinde çalışan araca monteli cihazlarını, yerel DARS servis istasyonlarından teslim alabilecek.

KAYIT İÇİN HIZLI HAREKET

DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, “Uluslararası nakliyecilerimiz, tarih yaklaştıkça artan yoğunluk nedeniyle uzun bekleme süreleri ile karşılaşabilir. Nakliyeciler, şimdiden işlemlerini başlatsınlar. Hızlı ve kolay bir biçimde kaydolup, araca monteli ödeme ünitelerini teslim alsınlar. Çünkü hepimizin bildiği gibi, lojistik sektöründe aracın hareket halinde geçirdiği süre, kârlılık açısından önemli bir parametre. Hızlı aksiyon almak bu nedenle çok önemli” dedi.

CİHAZLAR TAMAMEN ÜCRETSİZ

1 Nisan 2018’dan itibaren Slovenya geçişlerinde, toplam 3,5 ton ağırlığın üzerindeki her aracın, araca monteli otoban geçiş kutusunu (OBU) alması zorunlu olacak. Bunun için araçların yeni otoban geçiş sistemine yeniden kaydolmaları ve cihazlarını teslim almaları gerekiyor. Yeni sistemde, araca monteli cihazların kullanım hakkı araç sahiplerinde kalırken, cihazın mülkiyeti otoban geçişlerinden sorumlu işletmeci firma DARS'a ait olacak. DARS, cihazlara herhangi bir kiralama veya servis ücreti talep etmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor