Advert Advert
Advert

Gefco GLT'yi satın aldı

Avrupalı lojistik şirketlerinden Gefco Grubu, Avrupa-Fas taşımacılığı alanında uzman İspanyol GLT şirketini satın aldığını duyurdu. Bu satın alma otomotiv, perakende ve moda endüstrilerinde ticaretin hızlı büyümeye başladığı Avrupa-Fas hattında GEFCO'nun varlığını ve stratejik değerini güçlendiriyor.

Gefco GLT'yi satın aldı
Gefco GLT'yi satın aldı Admin
Bu içerik 4873 kez okundu.

Cebelitarık Boğazı geçişlerinde uzman bir firma olarak tanınan İspanyol GLT şirketi, Gefco Grubu'na katıldı. Algeciras ve Tangiers şehirleri arasındaki geçişlerin önemli operatörlerinden biri olan şirket, bu rotada 75 adet çekici ve 380 adet treyleri ile yılda 16 binin üzerinde geçiş sağlıyor.

FIRSATI YAKALIYORUZ

Gefco Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal, “Otomotiv, havacılık, perakende ve endüstri sektörlerindeki ana müşterilerimizden bazıları üretim kapasitelerini artırmak için ağırlıklı olarak Fas’a yatırım yapıyor. Bu nedenle de lojistik desteğe ve güvenilir çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Hızlı bir büyüme sergileyen pazarların sunduğu fırsatları yakalamak için GLT’nin bilgi birikiminden de yararlanarak kendimizi en iyi şekilde konumlandıracağız” dedi.

HİZMET SERVİSİNE DEVAM

Luc Nadal, açıklamasına şöyle devam etti: “GLT, Avrupa-Fas hattında uzmanlaşmış bir firma olarak tamamen Gefco İspanya'nın mülkiyetinde ve yönetiminde olacak. Gefco'nun İspanyol şirketi, 700 çalışanı ve 5 bin endüstriyel müşterisiyle lojistik sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. Tüm GLT ekibi, mevcut ofislerinde müşterileri için sağladıkları hizmet, itimat ve güvenlik kalitesinden ödün vermeden servis sunmaya devam edecek.”

İŞLETMEYE BÜYÜK KATKI

Gefco’nun güçlü bir uluslararası ağa ve köklü uzmanlığa sahip olduğunu belirten GLT CEO’su Cristina Orbea, firmaya katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Orbea “Sahip olduğumuz bilgi ve deneyim kombinasyonunun iki şirketin müşterileri için daha iyi hizmet sağlayacağından ve işletmelerimizin gelecekte büyümesine katkı sunacak koşullar oluşturacağından eminiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirbaş eğitime destek verdi
Demirbaş eğitime destek verdi
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü
Lojistik sektöründe ambalaj çözümü