Advert Advert
Advert

Ekol Lojistik AB'yi demirağlarla kuşattı

Intermodal taşımacılığın öncü şirketlerinden Ekol Lojistik, yeni tren bağlantılarıyla Avrupa’daki konumunu güçlendirdi. Fransa'dan Belçika'ya yeni bir tren bağlantısı kuran Ekol, haftalık blok tren sefer sayısını da iki olarak planladı.

Ekol Lojistik AB'yi demirağlarla kuşattı
Ekol Lojistik AB'yi demirağlarla kuşattı Admin
Bu içerik 6864 kez okundu.

Avrupa'daki tren bağlantılarını artırma stratejisiyle hareket ettiklerini söyleyen Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “Yepyeni tren seferleriyle Fransa, Benelüks, İsveç ve Birleşik Krallık'ı; Güney Avrupa, Türkiye, Orta Doğu ve Mağrip'e bağlamış oluyoruz. Bu hamlemiz sayesinde Sète, Güney Avrupa'daki ana merkezimiz olacak” ifadesini kullandı.

HIZLI TESLİMAT AVANTAJI

Yeni hat sayesinde, aralarında bin 200 kilometreden fazla mesafe bulunan Sète ile Zeebrugge şehirleri yaklaşık 22 saatte birbirine bağlanıyor. Bu hatta tek seferde 44 ünite taşınabiliyor. Çarşamba ve Pazar günleri saat 18:30'da Sète'ten yola çıkan tren, Perşembe ve Pazartesi günleri saat 16:00'da Zeebrugge'ye ulaşıyor. Dönüş seferi için Zeebrugge'den Salı ve Cuma günleri saat 11:30’da hareket eden tren, Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 07:50'de Sète'ye varıyor. Sète ile Paris arasında haftada iki sefer yapmaya başlayan blok tren ise, iki şehir arasındaki mesafeyi yaklaşık 14 saatte kat ediyor. Tek seferde 50 ünite taşımanın yapıldığı bu hat, Ekol’ün intermodal ağının en uzun treni olmaya aday.

TÜRKİYE'NİN ÇEVRECİ ŞİRKETİ

Sète-Paris ve Sète-Zeebrugge hatları demir yolu operatörü VIIA iş birliğiyle hizmete geçirildi. Intermodal taşımacılığı geliştirerek çevreci çözümler sunan Ekol, yeni hizmete giren tren bağlantısıyla mevcut seferlerinin sıklığını artırarak karbon ayak izini ayda 914 bin kg CO2 azaltıyor. Ekol, 97 futbol sahası büyüklüğündeki bir ormana eşdeğer 41 bin ağacı kesilmekten kurtarıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

1xbet girişfilm izle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bana ne Amerika'dan
Bana ne Amerika'dan
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor
Kadınların ulaşım da istihdam sayısı artıyor