Advert

Avrupa da nakliyecilere çifte standart

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) için Mayıs ayı itibariyle ön siparişler alınmaya başlandı. 3,5 tonun üzerindeki araçların Avrupa otoyol ücretlerini tek cihaz ile yapmasına imkan veren yeni sisteme erken kayıt yaptıranlar, EETS kutusunu avantajlı şartlarda edinebilecek.

Avrupa da nakliyecilere çifte standart
Avrupa da nakliyecilere çifte standart Admin
Bu içerik 2794 kez okundu.

3,5 tonun üzerindeki araçların Avrupa’daki otoyol ücretlerini tek cihaz ile yapılmasına imkan veren EETS için ilk kutu siparişleri Mayıs ayı itibariyle alınmaya başlandı. Avrupa’daki mevcut ve gelecekteki tüm paralı yollar, ilgili tünel ve köprü ödemelerinin yapılabileceği tek cihaza ön sipariş kaydı verenler, cihazı avantajlı şartlarla edinebilecek. Firmalar ayrıca eskiden kullandıkları kutuları iade ederek, ödedikleri depozitoları geri alacak. Tek kutu uygulaması bu yılın son çeyreğinde Belçika ile başlayacak, bunu kısa süre içerisinde diğer ülkeler takip edecek.

MALİYETLERİ AŞAĞI ÇEKİYOR

Sisteme kayıt sırasında yoğunluk yaşanabileceğine dair nakliyecileri uyaran DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Sezer, “Başlangıçta talebin 2 milyon kutu civarında olmasını bekliyoruz. Müşterilerimizin hiç beklemeden yollarına devam edebilmeleri için ön sipariş almaya başladık. Erken davranan firmalar, EETS kutusunu cazip avantajlar ile edinecek. Artık Avrupa otobanlarında tek kutu geçerli olacak. ETTS her ülke için ayrı-ayrı kutu alımına, prosedür karmaşasına ve zaman kaybına son veriyor. Bu sistem nakliyecilere operasyonel ve maliyet anlamında büyük rahatlık sağlayacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı