Advert

Baraçlı: ÖHO'ya başka desteğimiz yok

Döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan özel halk otobüsü esnafı, kurtuluş olarak belediyeden gelecek desteği beklemeye başladı. İstanbul'da UKOME toplantısında onanan yolcu başına sübvansiyon ödemeleri ise Ekim ayı içerisinde yapılacak. Esnafa bunun haricinde büyükşehir belediyesinden başkaca bir destek söz konusu değil.

Baraçlı: ÖHO'ya başka desteğimiz yok
Baraçlı: ÖHO'ya başka desteğimiz yok Admin
Bu içerik 7853 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin UKOME toplantısından özel halk otobüs işletmecilerine yönelik yolcu başına 55 ile 70 kuruş arasında değişen tutarda sübvansiyon edilmesi yönünde karar çıktı. Destekler toplam 8 ay sürecek. Öğrenci desteklerinin kaldırıp, yerine tüm binişler için uygulanan bu desteği ise esnaf yetersiz buldu.

ZAM YAPILMAYACAK

Ulaşım Gazetesi ekibi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı'ya "Esnaf, gelir ve gider dengesizliği karşısında ciddi anlamda ekonomik kriz yaşadığını dile getiriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biletlere zam veya destek konusunu tekrardan gözden geçirecek misiniz" diye sorduk. Baraçlı ise; "Biz, halk otobüsü esnafımıza gerekli desteği verdik. Bunun haricinde başkaca bir desteğimiz yok. Biletlere zam ise kesinlikle yapılmayacak, çünkü biz onları sübvanse ediyoruz" ifadesini kullandı.

ÖHO CEZALARI YÜKSEK

Özel halk otobüsü esnafının İETT tarafından kesilen cezaları da yüksek bulduğunu, bununla ilgili de bir düzenlemenin söz konusu olup, olmadığını da Baraçlı'ya sorduk. Baraçlı'nın bu konudaki cevabı ise aynen şöyle: "Cezalar konusunda İETT yetkilidir. Kurumumuz konuyla ilgili çalışmalarını yapıyor. Şuanda cezalarda indirime gidilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ceza oranları aynı şekilde devam edecektir."

Hande Özgül - Ulaşım Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan ailesi yasta
Erdoğan ailesi yasta
Temsa'da Uzun dönemi
Temsa'da Uzun dönemi