Lojistik
Giriş Tarihi : 13-05-2019 18:20   Güncelleme : 13-07-2019 00:34

Frachtbox Türkiye'de büyüyor

Yurt dışındaki ilk ofisini Ocak ayında İstanbul’da açan İsviçreli Frachtbox, Türkiye’deki işbirliklerini artırıyor. Yük sahibi ve nakliyeciyi online platformda buluşturan İsviçreli Frachtbox, Türkiye’deki işbirliklerini artırıyor. Ekol Lojistik başta olmak üzere sektörün bir çok büyük lojistik firmasıyla Frachtbox ile işbirliği yaptı.

Frachtbox Türkiye'de büyüyor

Frachtbox Ülke Müdürü Tülin Doğan, “Şirket olarak, yük sahipleri, nakliyeciler ve gümrükçülere hizmet veriyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız sayesinde müşterilerimiz için en uygun seçeneği, en uygun maliyet ve en hızlı şekilde sunuyoruz. Türkiye’de bizim gibi bir lojistik platformuna ihtiyaç olduğunu biliyorduk. Beklentilerinizin üzerinde bir ilgiyle karşılaşmak bizi çok mutlu etti. Ekol Lojistik, DSV, Sertrans, Fevzi Gandur Logistics, Geodis, Gruber Logistics GmbH, Hilal Trans, International Transport, Kılıç Group, Dinçer Lojistik, Devnak Lojistik, Çobantur-Boltaş, işbirliği yaptığımız büyük lojistik firmaları arasında” diye konuştu.

DÖNÜŞ YÜKÜ GARANTİLİ

İthalattaki düşüş nedeniyle araçların son dönemde Avrupa’dan boş dönmek zorunda kaldığını dile getiren Doğan, “Frachtbox ağına katılan firmalar, ihracat taşımalarında boş dönüş derdinden kurtuluyor. Öte yandan ihracatçı ve ithalatçı firmalar ise yükünü en hızlı ve en uygun maliyetle taşıtma fırsatı buluyor. Henüz ilk yılımız olmasına rağmen Türkiye’de çok büyük ilgiyle karşılaştık. Maliyetlerini optimize etmek, operasyon süreçlerini hızlandırmak ve yükünü garantilemek isteyen firmalar Frachtbox ağına katılıyor. Öte yandan Türkiye’deki firmalardan satın alma ve ortaklık teklifleri de almaya başladık. Türkiye pazarına özel mobil uygulamalarımız ise Mayıs ayında hizmete girecek” dedi.