Otomotiv
Giriş Tarihi : 31-01-2020 17:11   Güncelleme : 31-01-2020 17:11

Evaa Mart'ı bekliyor

Yenilikçi mobilite çözümleri sunan Arval, Mart 2020'den itibaren yollarda olması planlanan mobilite çözümü Evaa’yı test etmeye başladı. Arval’in bu çözümü, Paris bölgesinde özel bir şirket tarafından sunulan ilk sürücüsüz servis olarak dikkat çekiyor.

Evaa Mart'ı bekliyor

2020 Mart ayında yola çıkacak olan Arval’in Sürücüsüz Mobilite Çözümü Evaa, Arval Yönetim Kurulu Başkanı Alain Van Groenendael'in katıldığı ve Arval’in Rueil Malmaison’daki merkez ofisinde düzenlenen özel bir lansman ile davetliler ve çalışanların testine sunuldu.

ÇALIŞMALARA DEVAM
 
Sürücüsüz servis çözümü Evaa, Arval'in inovasyon, araştırma ve geliştirmeye adanmış uluslararası mobilite projesinin de bir parçası. Arval, sürücüsüz elektrikli araç projesinin yürütüldüğü Fransa da dahil olmak üzere başta İtalya, Hollanda, Norveç olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde bulunan Mobilite Merkezi’nde mobiliteye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

TÜRKİYE'DE İLGİ YÜKSEK

TEB Arval Genel Müdürü Philippe Chabert Evaa, “13 ülkeyi kapsayan yaklaşık 4 bin filo yöneticisi ile yapılan Arval Mobility Observatory sonuçlarına göre, Türkiye’de farklı alternatif mobilite çözümlerine olan ilgi oldukça yüksek. Oluşturulacak uygun ve yaygın altyapı, alternatif araçlara geçişte ilgiyi de artırabilir. Global olarak edindiğimiz bilgi ve tecrübeler, yerel bazda uygulamaların hayata geçirilmesi adına da büyük önem arz edecek” dedi.

HİZMETTE SINIR YOK

Arval Yönetim Kurulu Başkanı Alain Van Groenendael ise konuya ilişkin; “Tüm şirket çalışanları olarak, sürücüsüz servisi ile Fransa'da mobilite çözümlerine öncülük etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu girişim, Arval’in müşterilerinin ve çalışanlarının, alternatif mobilite ihtiyaçlarını desteklemedeki yeni stratejisinin de önemli bir göstergesidir” ifadesini kullandı.