Otomotiv
Giriş Tarihi : 08-11-2020 22:27   Güncelleme : 08-11-2020 22:27

Yüzler güldü

Ağır ticari araç üreticilerinden Volvo Trucks, 2020 yılında başarılı bir performans sergileyerek; toplam çekici pazarında yüzde 147 büyüme ile yüzde 7,3 pazar payına ulaştı. Marka, 2020 yılı Eylül ayında da distribütörlük tarihinin en yüksek satış adedine ulaştı.

Yüzler güldü

Orta ve ağır segment kamyonlardan oluşan kapsamlı ürün gamı, kalite, güvenlik ve çevreye saygı ilkeleriyle sektöre yön veren Volvo Trucks, 2017 yılından bu yana Türkiye pazarındaki varlığını her geçen gün daha da güçlendirdi. Volvo Trucks, 2020 yılında Pazar payını arttıran markalar arasana yer aldı.

EMİN ADIMLARLA

Temsa Genel Müdürü Eşref Zeka, “Ağır vasıta pazarında özellikle 2020’nin ikinci yarısında hareketlenme başladı. Bu durum, ekonominin çarklarının dönmeye başladığına bir işaret. Güçlü Türkiye ekonomisinin bu zorlu dönemin altından kalkacağına inancımız tam. Markamız özelinde ise, bu dönemde istikrarımızı korumayı başardık.  Önümüzdeki dönemde yüzde 10 seviyesinde bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Taşımacılık sektörünün daha da hareketlenmesiyle Volvo Trucks’ı önemli bir potansiyel bekliyor. Bizde bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

FİNANSMAN ÇÖZÜM

Zeka, konuya ilişkin yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: “Volvo Trucks ile satış sürecine finansman desteğini de katarak bütünsel çözümler sunuyoruz. Müşterilerimizin bütçelerini rahatlatıyoruz. Onlara hem Türk Lirası hem de Euro bazlı avantajlı kredi seçenekleri sunarak destek oluyoruz. Bununla beraber, genişleyen yetkili satıcı ve servis ağımızla takas ve ikinci el hizmetlerinde daha esnek çözümler sunabiliyoruz. Hizmet odaklı bakış açımızla müşterilerimizin üretkenliğine katkı sağlayarak değer yaratıyor ve onların uzun soluklu çözüm ortağı olmak için çalışıyoruz.”