Otomotiv
Giriş Tarihi : 16-12-2020 20:51   Güncelleme : 16-12-2020 20:51

Borçlar ödenecek

Bankalar konsorsiyumu ile Finansal Yeniden Yapılandırma konusunda anlaşan Temsa, konkordato sürecinden kendi isteğiyle feragat etti. Temsa’nın konkordatodan çıkış için yaptığı başvuru ilgili mahkeme tarafından kabul edildi.

Borçlar ödenecek

Otobüs üreticilerinden Temsa Ulaşım Araçları’nın konkordatodan çıkışı resmiyet kazandı. Adana 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 25 Aralık 2019 tarihli kararı ile konkordato sürecine giren Temsa, finansal olarak sağlıklı bir yapıya kavuşması nedeniyle kendi isteğiyle bu süreçten feragat etti. Mahkeme, 11 Aralık 2020 tarihinde verdiği kararla Temsa’nın konkordato sürecinin sonlandırılmasına hükmederken, şirket için de yeni bir dönem başladı.

BAŞVURUMUZU YAPTIK

Temsa CEO’su Tolga Doğancıoğlu, “Sadece bir otomotiv şirketi değiliz. Aynı zamanda 50 yılın üzerindeki tecrübemizle Türk sanayisiyle özdeşleşmiş, Türkiye ekonomisinin bugüne kadar yetiştirdiği en kıymetli markalardan biriyiz. Yeni ortaklık yapısıyla birlikte, Temsa’nın bir an önce bu süreci geride bırakması, sağlıklı ve sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşması, tedarikçilerine ve iş ortaklarına olan yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirebilecek bir bilançoya sahip olması birincil hedefimizdir. Bunun için de konkordato sürecinin tamamlanmasına daha uzun süre olmasına rağmen, kendi isteğimizle başvurumuzu yaptık ve bu süreci tamamen geride bıraktık” ifadelerini kullandı.