Otomotiv
Giriş Tarihi : 16-12-2020 22:43   Güncelleme : 16-12-2020 22:43

Ford ailesine yeni üye

Türkiye’nin ticari araç lideri Ford, sektöre yön vermeye devam ediyor. Marka, Türkiye’nin en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in ek donanım ve özelliklere sahip Limited versiyonu ile soğuk zincir taşımacılığına giriş yaptı. Ford Frigo Van versiyonları müşterilerin beğenisine sundu.

Ford ailesine yeni üye

Ford, ticari araç ailesinin sevilen üyesi Transit’i işletmelerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını odağına alarak geliştirmeye devam ediyor. Ticaretin lideri Transit’in şimdi yepyeni özellikler ve ek donanımlarla sunulan ‘Limited’ versiyonu ile soğuk zincir taşımacılığına yönelik Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen özel yalıtım ve soğutucu üniteye sahip  ‘Frigo Van’ versiyonu müşterilere sunuldu.

GÜVENLİ VE KONFORLU

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Müşterilerimizin ticaret hayatının operasyonel zorlukları ile pratiklikten ve konfordan ödün vermeden baş edebilmesini sağlaya devam ettik. Transit’in Trend ve Deluxe versiyonlarına ek olarak yeni özellik ve ek donanımları ile geliştirdiğimiz Limited versiyonu da sunduk. Yeni Transit Limited versiyonda Deluxe versiyona ek olarak; gövde rengi ön tampon, HID BI-Xenon dinamik ön farlar, 16 inç alüminyum jantlar, yan park sensörleri, geri görüş kamerası, arka led tepe lambası, silecek suyu seviye göstergesi, ısıtmalı ön cam, yağmur sensörlü ön silecekler ekledik. Yeni Transit Limited’in iç tasarımında ise Türkçe navigasyon desteği, yolcu hava yastığı, deri vites topuzunun yanı sıra iç konsola eklenen krom detaylar dikkat çekiyor” dedi.

YÜKSEK KAPASİTELİ

Yenigün, konuya ilişkin yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: Ford Otosan Ar-Ge mühendislerimiz tarafından geliştirilen soğutucu sistem sektörde bir ilk olarak ve benzersiz şekilde müşterilere sunuldu. Soğutucu sistemde ikinci kompresör kullanılmıyor. Bu sayede, motorda ekstra yüklenme oluşmazken, motorun daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlandı. Araçta tavan ünitesi bulunmaması sebebiyle, tavan gövde sacı modifikasyonu da bulunmuyor. Böylelikle aracın orijinalliği korunuyor, ikinci elde değer kaybı yaşanmıyor. Ayrıca, aracın arka yük kısmında, standart soğutucu ünite ve 65mm izolasyon kalınlığına sahip, modüler paneller bulunuyor. Modüler paneller, istenildiğinde sökülerek araç tekrar panelvan haline dönüştürülebiliyor.”