Otomotiv
Giriş Tarihi : 29-05-2021 23:18   Güncelleme : 29-05-2021 23:18

Otokar Slovakya’da

Türkiye’nin lider otobüs markası Otokar, otobüs ihracatı yaptığı ülkeler arasına Slovakya’yı da ekledi. Otokar, Kent körüklü otobüsleri için Bratislava Toplu Taşıma Şirketi DPB’den 40 adetlik sipariş aldı.

Otokar Slovakya’da

Otokar, kendi tasarımı ve üretimi otobüslerle ihracat pazarlarında büyümeye devam ediyor. Başta Avrupa olmak üzere 50’den fazla ülkede otobüsleri kullanılan Otokar, son olarak Bratislava Toplu Taşıma Şirketi DPB’den Kent körüklü otobüsü siparişi aldı. Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın toplu taşımacılık ihtiyaçları doğrultusunda üretilecek otobüslerin 2021 yılı sonuna kadar teslim edilmesi planlanıyor.

TÜRKİYE’NİN GURURU!

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu siparişle birlikte Orta ve Doğu Avrupa’da büyüme hedefimizde önemli bir adım daha atarak Slovakya’yı otobüs ihracatı yaptığımız ülkeler arasına ekliyoruz. Bugün otobüslerimiz Türkiye’nin yanı sıra, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Malta, Romanya, Polonya, Letonya, Sırbistan, Bulgaristan başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde şehir içi toplu taşımacılıkta kullanılıyor. Türkiye’de tasarlanan ve üretilen otobüslerimizin dünyanın önde gelen şehirlerinde kullanılmasından büyük gurur duyuyoruz” dedi. Kent körüklü otobüsleri, modern iç ve dış görüntüsü, çevreci motoru, üstün yol tutuşuyla da dikkat çekiyor. Koltuk başına düşük işletme maliyeti sunacak Bratislava’nın Kent Körüklü otobüsleri güçlü kliması ile her mevsim ferah yolculuk vadediyor. ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunan araç; toplu ulaşımda üst düzey konfor vadediyor. Kent Körüklü, yüksek yolcu kapasitesiyle de ön plana çıkıyor.