Dernekler
Giriş Tarihi : 19-06-2021 19:11   Güncelleme : 19-06-2021 19:13

UND Sektör Toplantısı etik değil!

UND Birlikte Güçlüyüz Grubu Başkan adayı Fevzi Çakmak, rakibi ve mevcut Başkan Çetin Nuhoğlu’nun son 10 günde bölgelerde ve genel kurul seçimlerine 3 gün kala İstanbul’da düzenlediği Sektör ve Bölge Değerlendirme adı altındaki toplantıların etik olmadığını söyledi.

UND Sektör Toplantısı etik değil!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği seçimlerine sayılı günler kaldı. Derneğin yeni dönem yönetimine talip olan 2 başkan adayı da saha çalışmalarını ekibiyle birlikte yapıyor. Mevcut UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Bölge Değerlendirme Toplantıları” adı altında çalışmalarını yürütürken, Birlikte Güçlüyüz Grubu’nun adayı Fevzi Çakmak, gurup üyeleri ile birlikte 2020 yılından beri sahada çalışma yapıyor.

SEÇİM ÇALIŞMASI!

Bazı nakliyecilerin “Bölge Değerlendirme Toplantıları” adı altında yapılan toplantıları eleştirmesi üzerine görüş beyanında bulunan Fevzi Çakmak, “Son 4 yılda ne bölgelerde ne de İstanbul’da buna benzer hiç bir sektörel toplantı yapmayıp seçime 10 gün kala UND’nin kurumsal kimliği altında Sektör Değerlendirme Toplantısı yapmak etik değildir. 4 yıldır unutulan sektör şimdi mi hatırlandı değerlendirmek için? Ayrıca UND Sektör Toplantısı adı altında düzenlenen bu toplantılarda seçim konuşmaları ve çalışmaları yapmak doğru değildir. Esasen bu toplantılar değerlendirme toplantısı olmayıp, tamamen seçime yönelik toplantılardır. Öyle ki, toplantıların hiç birinde üyelerin hiçbirinden soru ya da görüş bile alınmamıştır. Kurumsal başlıklı çağrıyla yapılan bu toplantılara katılan değerli meslektaşlarımızın görüşleri kaale alınmamıştır” dedi.

TEK KİŞİLİK YÖNETİM!

“Böyle değerlendirme toplantısı mı olurmuş?” diyen Çakmak, şöyle devam etti: “Ayrıca yapılan toplantılarla ilgili kullanılan söylem, pankart ve sosyal medyadaki paylaşımlardan bu toplantıların seçim çalışması olduğu gayet açıktır. Biz de seçim çalışması toplantıları yaptık bölgelerde. Ama biz hem seçim manifestomuzu paylaştık meslektaşlarımızla, hem onların görüş ve önerilerini aldık, hem de özgürce sordukları her sorunun cevabını verdik. Çünkü bizim yönetim anlayışımız tek kişi yönetim anlayışı değildir. Biz katılımcı, şeffaf ve ortak aklın esas alındığı bir yönetim anlayışına sahibiz.”

DEĞİŞİM RÜZGARI ESTİ!

Seçim çalışmalarının eşit ve adil şartlarda yürütülmediğinin altını çizen Fevzi Çakmak, “Öyle ki yaklaşık 3 ay önce Derneğin kurumsal web sitesinde üyelere erişimi engellediler. Yaklaşık 1 ay önce, yönetime aday Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak genel kurul seçiminde oy kullanabilecek üyelerimizin listesini yazılı ve resmi olarak istedik ama onu da vermediler. İlaveten, Başkanın sahip olduğu tedarikçi sanayi şirketinin neredeyse tüm elemanları ve bayileri, ne saikle olduğunu anlamadığımız şekilde, seçim çalışması yaptılar. Bunlar doğru şeyler olmadığı gibi adil değil, demokratik ve etik değildir. Ama biz tüm bunlara rağmen 24 Haziran günü meslektaşlarımızın doğru karar verip iradelerini Birlikte Güçlüyüz Platformu’ndan yana kullanacaklarına inanıyoruz. Sektör heyecanla değişim istiyor” diye konuştu.