Otomotiv
Giriş Tarihi : 03-07-2021 16:33   Güncelleme : 03-07-2021 16:33

Isuzu Moldova’da

Anadolu Isuzu, Türkiye’de Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Türkiye’de üretilen yenilikçi araçları ile ihracat pazarlarındaki iddiasını sürdürüyor. Firma, Nisan ayında katıldığı yaklaşık 12,7 milyon Euro tutarındaki Moldova Kişinev ihalesini kazanarak sözleşmeyi imzaladı. Otobüslerin teslimatları ise yıl içerisinde yapılacak.

Isuzu Moldova’da

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Türk işçilerinin ürettiği araçlarıyla Anadolu Isuzu, ihracat pazarlarındaki varlığını gün geçtikçe artırıyor. Marka, Moldova Kişinev Belediyesi'nin 100 adet otobüs alımına ilişkin ihaleyi kazanarak Avrupa’da toplu taşıma ihalelerinin aranılan ismi olduğunu bir kez daha kanıtladı. İhale, 100 araçlık teslimat ve bu araçların satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesini kapsıyor.

DÜNYA MARKASI

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Isuzu’nun ticari araç sektöründe hem teknolojiye uyum sağlayan hem de teknolojiyi yönlendiren konumuyla global bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Arıkan, “Romanya, Bulgaristan ve Litvanya gibi Avrupa’nın birçok şehrinde hizmet veren, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen araçlarımız ile Moldova Kişinev’de de hizmet sunacak olmak bizlere gurur veriyor” dedi.