Otomotiv
Giriş Tarihi : 17-10-2021 13:47   Güncelleme : 17-10-2021 13:47

Scania da katıldı

Ağır ticari araç üreticilerinden Scania, net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı taahhüt eden Amazon ve Global Optimism tarafından oluşturulan İklim Taahhüdüne imza attı.

Scania da katıldı

Bu taahhüt ile Scania, Uluslararası Paris İklim Anlaşmasının 2050 yılı sıfır karbon emisyonu hedeflerine 10 yıl kadar önce 2040 yılı itibari ile geçiş yapmayı planlayan şirketlerden biri haline geldi.

TEKNOLOJİSİ VAR

Diğer katılımcılarla birlikte iklim taahhüdünde yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Scania Başkanı Christian Levin, “Geniş kapsamlı iklim hedefleri belirledi ve iklim değişikliğiyle mücadele için gereken eylemi gerçekleştirmek üzere benzer düşünen şirketlerle işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Emisyonları nasıl azaltacağımızı biliyoruz ve gerekli teknolojiye sahibiz. Sektördeki diğer şirketleri de sürdürülebilir bir ulaşım sistemine erişmek adına diğer paydaşlarla birlikte bizi takip etmeye çağırıyorum” şeklinde konuştu.

HEDEF SIFIR KARBON

İklim Taahhüdüne bağlılık, Scania’nın üç eylem ilkesini kabul ettiği anlamına geliyor. Bu eylemlerin başında sera gazı emisyonlarının düzenli ölçümü ve raporlanması geliyor. Verimliliği arttırmayı hedefleyen Scania, yenilenebilir enerji, malzeme azaltımı ve diğer karbon emisyonunu ortadan kaldırma stratejileri dahil olmak üzere iş değişiklikleri ve yenilikler yoluyla Paris Anlaşması ile uyumlu karbondan arındırma stratejilerini uygulayacak. 2040 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak için kalan emisyonları ölçülebilir, gerçek, kalıcı ve sosyal açıdan faydalı denkleştirmelerle etkisiz hale getirme de şirketin ana hedefleri arasında.