Otomotiv
Giriş Tarihi : 27-01-2022 18:25   Güncelleme : 27-01-2022 18:25

İspanya’ya araç göndermiş!

Çek Cumhuriyeti şirketlerinden Skoda’nın sahip olduğu Temsa, elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’nin tanıtımlarına İspanya’da başladı. Test amaçlı deneme sürüşlerinin bir ay süreceği öğrenildi.

İspanya’ya araç göndermiş!

Avrupa’da elektrikli araçlar konusunda hızlı bir dönüşüm yaşanırken İspanya da elektrikli otomobil üretimi için milyar dolarlık bir yatırım paketi açıkladı. Sıfır emisyonlu şehirlerarası taşımacılığına teşvik edecek bir pilot deneyim oluşturmak amacıyla başlatılan demo programında üretici firmalar, elektrikli araçlarıyla yer aldı.

DEMOLAR YAYILACAK!

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Temsa Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, “Elektrikli araç seferberliğine bu yıl da devam ediyoruz. Akıllı şehirler vizyonu çerçevesinde önümüzdeki dönem dönüşümün daha da hız kazanacağını söylemek mümkün. Temsa olarak bu konuda çok mutluyuz.  Avrupa'nın en büyük ikinci otomotiv üreticisi İspanya’nın toplu taşımasının dönüşümünde pilot rol oynamak da bizim için büyük gurur. Test sürüşlerimiz, kullanıcılara birebir deneyim sağlamak ve geri bildirimleri anlık olarak değerlendirmemiz açısından çok önemli. Programlarımız yakın zamanda tüm Avrupa ülkelerine yayılacak” dedi.