Dernekler
Giriş Tarihi : 27-01-2022 23:58   Güncelleme : 27-01-2022 23:59

Konsey Başkanı tekrar Soycan

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyleri Seçimli Olağan Genel Kurulları, İstanbul’da yapıldı. DEİK/Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı Yılmaz Soycan, tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkan seçildi.

Konsey Başkanı tekrar Soycan

Ekonomisinin dinamiklerini güçlendirmek ve Türkiye’nin gücünü dünyaya taşımak için farklı alanlarda faaliyetler gösteren Türk özel sektörünün önde gelen iş diplomasisi örgütü DEİK’in İş Konseyleri Seçimli Olağan Genel Kurulları tamamlandı.

HEDEF UZUN

Güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen Yılmaz Soycan, “Beni başkanlığa uygun görmelerinden dolayı çok mutluyum. Başkan olduğum süre boyunca gerçekleştirdiğimiz çalışmaların takdir görmesi ve daha iyilerine imza atmamız için kullanılan oylar, ilerleyen dönem çalışmalarımız adına önemli bir motivasyon kaynağı olacak. Türkiye ile Belarus, kendi bölgeleri ve dünyada potansiyeli yüksek iki ülke. Özellikle son yıllarda ticaret ve yatırımlar özelinde iki ülke arasında önemli adımlar atılıyor. Bunun bir sonucu olarak, iki ülke arasındaki ticaret hacmi 2019’da 708 milyon dolar, 2020’de 779 milyon dolar değerinde gerçekleşti. 2021 yılında ise bu rakam 1 milyar doları geçti. Bu başarıyı 2022 ve sonrasında da devam ettirerek 1,5 milyar dolara ulaşmak öncelikli hedefimiz” dedi.