Dernekler
Giriş Tarihi : 26-02-2022 23:16   Güncelleme : 26-02-2022 23:16

Arık; “Ekmeğimizi çalıyor”

Turizm Taşımacılar Derneği (TTDER) Başkan Yardımcısı Taşkın Arık, İstanbul’da LAA plaka ile öğrenci ve personel taşımacılığı hizmeti verenlerin, turizm taşımacılarının alanına girerek korsan taşımacılık yaptığı iddia etti. Arık, “Servis taşımacılarımız böyle devam etsin, görevlilere bir bir cezalarını yazdıracağız” dedi.

Arık; “Ekmeğimizi çalıyor”

Korona virüs tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından İstanbul’da servis taşımacıları ile turizm taşımacıları karşı karşıya kaldı. Servis taşımacılarının kendilerine tahsis edilen alanların dışına çıkarak gurup gezileri hizmeti vermesi Turizm Taşımacılar Derneği’ni harekete geçirdi. İlgili mercilere durumu bildiren dernek yöneticileri, korsan taşımacılığın önüne geçilmesini talep etti.

GÜL MÜ VERECEKTİK?

Konuya ilişkin Ulaşım Gazetesi’ne açıklamalarla bulunan TTDER Başkan Yardımcısı Taşkın Arık, konuyla ilgili dernek merkezine aşırı derecede şikâyet geldiğini ve kendilerinin de emniyet başta olmak üzere TÜRSAB ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne konuyu ilettiklerini ifade etti. Arık, “Turizm taşıma firmaları olarak 18 aydır iş yapmadık ve araçlarımız ise garajlarda bekliyor. Bakım giderlerimiz arttı, personel ücretlerimiz yükseldi. Bu saatten sonra iş alanımıza girenleri çiçekle karşılamayız. Öyle yağma yok, her sektör kendi alanında çalışacak” ifadesini kullandı.

SUÇ İŞLİYORLAR!

Öğrenci ve personel işi yapan taşımacıların, belediyenin verdiği güzergâh izin belgesi dışına çıkamayacağının altını çizen Taşkın Arık, “Ekmeğimize göz diken personel taşımacılarını uyarıyorum. Güzergâh dışına çıkmaları başlı başına bir suçtur ve 2918 sayılı kanunun ek2/3b maddesinden işlem göreceklerini bilmesi lazım. Faturasız iş yapmaya kalktıkları için maliyeye de bu konuda şikâyetimizi plaka bazında verip, takipçi olacağız. Servisçi taşımacıları, aralar boş değerlendireyim diyorlar ama bizim arabalarımız aylarca boş yattı unutmasınlar. Denge bozmanın hiç anlamı yok” dedi.