Dernekler
Giriş Tarihi : 22-03-2022 23:18   Güncelleme : 22-03-2022 23:18

UND’de kimin eli kimin cebinde?

Türkiye’nin lojistik şirketleri; Orta Asya ve Avrupa Birliği taşımalarında belge sorunları başta olmak üzere birden fazla engellemeler ile durdurulurken, UND Başkanı ve Derneğin Genel Sekreteri olayları izlemekle yetiniyor. Sektör mensupları ise UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun sessiz kalmasını talihsizlik olarak nitelendiriyor!.

UND’de kimin eli kimin cebinde?

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, seçim döneminde uçak dahi kiralayarak ayak basmadığı bölge bırakmadı. “Ekmeğine sahip çık!”, “Geleceğine sahip çık!” gibi dövizler hazırlanarak seçim çalışması yürütüldü. Genel kurulda iki aday yarıştı. Basına kapalı yapılan seçimin kazananı ise Nuhoğlu oldu. Aradan geçen süre zarfında ise Başkan Nuhoğlu, sektörden uzak bir hayat sürmeye başladı.

ŞOFÖRLER PERİŞAN!

Orta Asya taşımalarında Türk Plakalı araçlara başta Türkî Cumhuriyetleri olmak üzere Rusya’da günlerce bekletmeye başladı. Yaşanan sorunlara ise UND Başkanı Çetin Nuhoğlu sessiz kaldı. Derneğin 2. Başkanı, hatta Genel Sekreteri ise gözlerini kapatarak Türk firmalarının şoförlerini kaderine terk etti. Konuyla ilgili UND Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer ise, cılız bir sesle yaptığı basın açıklamasında “Çözüm makamında olanlar, sorunu çözmemek için inatla direniyor. Onların bu tavrı, Türk Nakliye sektörünü bitirdiği gibi ülkemizin ihracatının günlerce yollarda kalmasına da sebep oldu” dedi. Abdullah Özer’in basın açıklamasını talihsiz bir olay olarak değerlendiren UND’nin üyesi Türk lojistik şirket temsilcileri ise, “Dernekte kimin eli kimin cebinde anlayamadık. Bu soruna Abdullah Özer değil de, Derneğimizin Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun tepki koyarak çözüm için adım atmasını beklerdik. Dernek bir ticaret merkezi değil, sigorta satmayı bıraksınlar. Orası bir STK’dır. Yani sivil toplum kuruluşlarının amacı lobi faaliyetleri oluşturarak sorunları çözmektir, ticaret yaparak kazanç elde etme yeri değildir” ifadesini kullandılar.

Haber: Ayşem ERŞAHİN
ULAŞIM GAZETESİ