Otomotiv
Giriş Tarihi : 20-04-2022 21:47   Güncelleme : 20-04-2022 21:47

Otokar Atlas ile Türkiye kazanacak!

Türkiye’nin otomotivdeki milli gururu Otokar, ürün yelpazesine yeni bir halka ekleyerek rakiplerine meydan okudu. 12 tonluk Atlas 3D ile tüm donanımlar standart sunulurken, kullanıcılarına da otomobil keyfi yaşatma hedeflendi. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Tüm ürünlerimizi Avrupa’ya ihraç ederek ülkemize döviz kazandırıyoruz” dedi.

Otokar Atlas ile Türkiye kazanacak!

Atlas ile 9 yıl önce Türkiye hafif kamyon pazarına giren Otokar, aradan geçen süre zarfında kendini geliştirerek 8,5 tonluk segmentine 12 tonu da ekledi. Türk mühendislerinin tasarlayıp, Türk işçilerinin alın teri ile üretimini yaptığı Atlas 3D ile Otokar, lojistik sektöründe iddiasını ortaya koydu. Otokar, Atlas 3D kamyonunda da 3 yıl sınırsız kilometre garanti vaat ederek ürünün kalitesini ortaya koyduğu gibi kullanıcılarına da güven aşıladı.

TEK RAKİBİ KENDİSİ!

Otokar, üretimini gerçekleştirdiği Atlas 3D kamyonunun tanıtımını Rahmi Koç Müzesi’nde yaptı. Basın tanıtımının ardından araç önce bayi yetkililerine akabinde de Atlas kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Otokar’ın deneyimli bir Ar-Ge ekibi olduğunun altını çizen Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “İlk Atlas kamyonumuzu üreteli 9 yıl oldu. Aradan geçen süre zarfında mühendislerimiz Atlas 3D’yi baştan aşağı yeniden tasarladı. Otomobilde bulunan tüm özellikler, kamyonumuzda mevcut. Kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu bütün donanımları da standart olarak sunuyoruz. İşte bizim farkımız bu” diyerek üretimini gerçekleştirdikleri kamyonu, otomobil ile kıyasladı. “Atlas’ın rakibi, yine Atlas’ın kendisidir. 2600 civarında Pazar var ve bu segmentte Atlas serimiz ile pazarın yarısına hakim olacağız” dedi.

DÜNYAYI FETHEDECEK

Türkiye pazarında Atlas’ın ciddi bir yer edindiğini dile getiren Akgül, “Başka belediyeler olmak üzere farklı iş kollarındaki işletmeler aracımıza yogun ilgi gösterdi. Hepsinin beğenisini kazandık. 8,5 ton ardacımız ile özellikle dar sokaklarda kıvrak işlerin üstesinden geldik. Pazarda oluşan beklenti ve ihtiyacı karşılayabilmek için Atlas ailesinin yeni üyesini, 12 tonluk ve 3 akslı bir versiyon olarak hazırladık. Atlas 3D 12 tonluk azami yük ağırlığı, uygun yatırım maliyeti, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım giderleri ile hafif kamyon segmentine yeni bir soluk getirecektir. Avrupa regülasyonuna uygun ürettiğimiz aracımızı her ne kadar ilk başka ülkemiz için planlasak da bu aracımızla Avrupa’da da olacağız. Ürettiğimiz ürünlerimizle de Avrupalı rakiplerimize ciddi korku salıyoruz. Araçlarımız Avrupalı kullanıcılar tarafından büyük beğeni topluyor. Türkiye’de üreterek Avrupa’ya ihraç edip ülkemize kazandırıyoruz” ifadesini kullandı.

KULLANICI DOSTU

Yüksek taşıma kapasitesine sahip 12 tonluk Atlas 3D; yüksek torklu güçlü motorunun yanında dar sokaklara kolaylıkla girmeyi sağlayan uygun boyutları ile yüksek tonajlı yüklerin hızla ve kolaylıkla taşınmasını sağlıyor. Atlas 3D güçlü, uzun ömürlü ve ekonomik motorunun yanı sıra tam havalı fren sistemi, sağlam şasisi, üstün güvenlik özellikleri, yüksek istiap haddi ile ön plana çıkıyor. Atlas 3D, üstün özellikleriyle performans, konfor ve güvenliği en üst seviyede sunuyor. Atlas 3D, düşük yakıt ve bakım giderleri, uygun yedek parça maliyeti ile kullanıcısının ekonomisine her daim katkı sağlıyor.

GÜVENLİ VE KONFOR

Atlas 3D, sahip olduğu teknolojilerle konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor. Direksiyonu üzerindeki kısa yol tuşlarıyla araç kontrolünü kolaylaştıran ve güvenli bir sürüş sağlayan Otokar kamyon ailesinin yeni üyesi, standart olarak sunulan hız sabitleyici, 6 ileri vites sistemi, ferah ve modern iç kabin ile kullanıcısına işini yaparken üst düzey rahatlık vadediyor. 3,2 inç büyüklüğündeki dijital göstergesi aracılığıyla araç ile ilgili ayar, seyir ve uyarı bilgilerini kullanıcısına anlık olarak aktaran Atlas 3D, geniş iç hacmi ve büyük camları ile ferah bir ortam yaratıyor.   Yüksekliği ayarlanabilen kafalıklara sahip şık ve ergonomik koltuklar, sürüş tercihine göre ayarlanabilir sürücü koltuğu, uzun süreli kullanımlarda dahi ergonomi ve konforu bir arada vadediyor. Isıtmalı ve elektrikli kumandalı dış aynalarıyla daha güvenli ve konforlu bir sürüş imkânı sağlayan araç, karanlıkta otomatik yanan far sistemi ve sinyalle devreye giren yardımcı aydınlatmasıyla her koşulda güvenle seyahat sunuyor.

Hüseyin KARABULUT
Ulaşım Gazetesi