Lojistik
Giriş Tarihi : 28-06-2022 21:39   Güncelleme : 28-06-2022 21:39

UPS, 10’a katladı

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa pazarı için 2 milyar dolarlık yatırım planları kapsamında, 2018 yılında İstanbul Havalimanı’na yatırım yapan UPS, Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, ihracat kapasitesini 2018 yılından bu yana 10 kat artırdı.

UPS, 10’a katladı

Lojistik hizmetlerinde büyüme hedeflerine katkı sağlamak amacıyla farklı pazar ve ihracatçılar arasında köprü oluşturmak için İstanbul Havalimanı’na yatırım yapan UPS, buradaki merkezinin kapasite artırımı için yeni bir yatırım yapma kararı aldı. UPS Türkiye’nin operasyonel kapasitesini iki katına çıkaracak yatırım ile 8.000 metrekarelik bir paket tasnif ve teslimat tesisi eklenecek.

SINIR ÖTESİ TİCARET

Konuya ilişkin açıklama yapan UPS Bölge Başkanı Kim Ruymbeke, “Yatırımımız sayesinde, Türkiye’deki ihracatçıların gönderilerini, tüm dünyada UPS operasyonlarının bulunduğu 220 ülke ve bölgeye daha hızlı ve daha verimli bir bağlantı ile ulaşmasını sağlıyoruz. Sınır ötesi ticaret, ekonomik büyümenin motoru olmaya devam edecek. Sonuç olarak, ekonomiler daha etkileşimli hale gelirken aynı zamanda güvenilir küresel ağlar arıyor. İstanbul yatırımımız, Avrupa ağımıza yönelik daha geniş yatırımlarımızın bir parçası konumunda. Buradaki faaliyetimiz, artan e-ticaret ve e-ihracatın taleplerini karşılamak için hayati önem taşıyor. Yeni genişlememiz, Türkiye'deki KOBİ’lerin dünyaya daha fazla entegre olmalarına destek olacak” dedi.

RAKİBİ YOKMUŞ!

UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de aynı anda yurt içi ve yurt dışı kargo hizmeti sunan, deniz, hava ve karayolunu kullanan bunun yanı sıra depoculuk hizmeti veren tek şirketiyiz. Türkiye’de ihracat potansiyeli anlamında önemli fırsatlar görüyoruz. Kayda değer bir artış gösteren ihracatın gelişiminin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizin ve insanımızın yarattığı değere güveniyoruz. Bölgenin en hızlı büyüyen pazarlarından Türkiye’de tüm yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.”