Otomotiv
Giriş Tarihi : 23-08-2022 14:03   Güncelleme : 23-08-2022 14:03

Bin kişi alacak!

Alman otobüs üreticilerinden Man, Ankara’daki üretim tesislerinde yatırımına başladığı otobüs test ve geliştirme merkezinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Merkezin tamamlanmasıyla birlikte şirketin 600’ü mühendis olmak üzere toplamda bin kişilik istihdam öngördüğü öğrenildi.

Bin kişi alacak!

Şirket tarafından yapılan açıklamada, şuanda kısmi alanların tamamlandığı otobüs test ve geliştirme merkezinin 2024 yılı itibariyle hizmete alınacağı ifade edildi. Tesiste; Man araçlarının geliştirilmesi, prototip üretimleri ve müşteri hizmetine sunmadan önceki A’dan Z’ye tüm testlerin yapılması planlanıyor.

TÜRKİYE ÖNEMLİ!

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Man Truck & Bus Proje Yönetimi Başkanı Barbaros Oktay, “Otobüs test ve geliştirme merkezi ile Man, Türkiye’deki faaliyetlerine üretim, satış ve satış sonrası hizmetlerle birlikte, üçüncü ve çok önemli bir başlık daha eklemiş oldu. Man, Türkiye’yi ürün stratejisi, ürün yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin merkezi yapabilecek kadar önemsiyor ve güveniyor. Bizlerde bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz. Tesisimiz tamamlandığında bin kişilik bir istihdam sağlayacağız” ifadesini kullandı.