Otomotiv
Giriş Tarihi : 23-12-2022 18:06   Güncelleme : 23-12-2022 18:06

Gürcistan tamam!

Türkiye’nin ticari araç üreticisi Otokar, Avrupa pazarında adından söz ettirmeye devam ediyor. Dünyanın 50’yi aşkın ülkesine otobüs ihraç eden Otokar, Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı otobüs ihalesini kazanmasının ardından, araçları kısa süre içinde teslim etti. Firmanın ülkede hizmet veren araç sayısı 200’ün üzerine çıktı.

Gürcistan tamam!

Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Sektörde 60 yıla yakın deneyimi ile ürettiği araçlarla Türkiye’de ve dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde tasarımı, dayanıklılığı, teknolojisi ile büyük beğeni toplayan Otokar, son olarak Gürcistan’a 30 adet otobüs gönderdi.

İHRACATI ARTTIRACAK

Otokar’ın otobüs ihracatındaki başarısına dikkat çeken Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker; “Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenli araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. Önceki sene teslim ettiğimiz otobüslerimizle Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getirdik. Araçlarımız 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak teslim ettiğimiz 30 otobüs ile ülkedeki araç parkımızı daha da artırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Araçlarımızın zorlu yol ve iklim şartlarına dayanıklılığı, uzun ömürlü oluşunun yanı sıra satış sonrası hizmetlerdeki başarımızla öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz. Bölgedeki ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.