Otomotiv
Giriş Tarihi : 23-01-2023 17:26   Güncelleme : 23-01-2023 17:26

Scania, ezber bozdu

Ağır ticari araç üreticilerinden Scania, gelişim odaklı yenilikçi yaklaşımıyla sektörüne öncü olmaya devam ediyor. Müşterilerine pratik ürünler sunmaya odaklanan Scania, 2023 yılı Ocak ayından itibaren sadece MACH şasili araçların üretimine devam edecek.

Scania, ezber bozdu

MACH mimarisiyle birlikte, 2016 yılından bu yana NTG modellerinde kullanılan şasiye de veda edilecek ve tüm seçenekler MACH mimarisi üzerinde şekillenecek. Bu yeni modüler şasiyle birlikte, müşteriler kendilerine en uygun alternatiflerle Scania modellerini tercih edebilecek.

ESNEK ŞASİ

Üretimin yapılan MACH şasinin öne çıkan en önemli özelliği, yeni yakıt ve SCR depolarıyla birlikte gelmesi. Esnek şaside yakıt tankları, müşteri isteğine göre önde veya arkada konumlandırılabiliyor. Scania modüler sisteminde Mach Şasi artık her zamankinden daha çok yönlü. Yeni tasarım, Scania araçlarının daha sorunsuz üstyapı oluşturma sürecini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda optimum yük dağılımı için daha fazla olanak sağlarken yük taşıma potansiyelini de artırıyor.

SAĞLAM VE HAFİF

Özel deliklere sahip yeni şasi şablonu, kullanılacak kasa seçimi ve montajı konusunda çeşitliliği ve ihtiyaca özel özgürlük sunuyor. Bu da şasi ve üstyapı arasında daha iyi entegrasyonun yanı sıra daha modüler ve esnek bir yerleşimi sağlarken, aynı zamanda uygulama ne olursa olsun ihtiyaca özel çözüm de üretiyor. Scania, D-şekilli alüminyum dizel yakıt depo serisi, her zamankinden daha hafif ve sağlam olan yeni bir geometrik tasarıma sahip. 165 litreden 910 litreye kadar pek çok farklı boyutta sunulan depo yelpazesi, silindirik gövdenin sağlamlığı ile dikdörtgen bir deponun hacim avantajlarını birleştiriyor.