Otomotiv
Giriş Tarihi : 25-01-2023 23:01   Güncelleme : 25-01-2023 23:01

Tercihi e-Centro oldu

Türkiye’nin otobüs markası Otokar, otonom teknolojileri alanında bir ilke daha imza attı. Sürüş teknolojileri konusunda uzman olan Imagry şirketi, İsrail’de devreye alınacak yeni otonom araç projesi için Otokar’ın elektrikli otobüsü e-Centro’yu tercih etti.

Tercihi e-Centro oldu

Sürücüsüz araçlar alanında Otokar, uluslararası projelerde yer aldı. Toplu ulaşımda gelecek beklentileri doğrultusunda geliştirilen ve satışa sunulduğu günden itibaren hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük beğeni toplayan 6.6 metre uzunluğundaki elektrikli otobüsü e-Centro, şimdi de İsrail toplu taşımacılığında kullanılacak. Imagry, İsrail’deki iki ayrı pilot programda devreye alacağı yapay zeka çözümlerinde e-Centro’yu kullanacak.

HEYECAN DORUKTA

İlk otonom e-Centro, Şubat ayı içerisinde İsrail’in en büyük tıp merkezinde hizmete başlayacak. İkincisi ise birkaç ay içinde Nahariya şehir içi taşımacılıkta hizmete alınacak. Her iki araç da İsrail’in önde gelen toplu taşıma firması Nateev Express tarafından kullanılacak. Bu iki pilot program sayesinde şehir halkı ilk defa otonom sürüşü bireysel olarak deneyimleme imkânı bulacak.

SINIFINDA TEK ARAÇ!

Otokar’ın 2022 yılında pazara sunduğu, modern görüntüsü ve elektrikli olmasıyla dikkat çeken e-Centro aracı, bu projede yüksek menzili ve benzersiz verimliliğiyle ön plana çıktı. Aracın geniş ve ferah iç hacmi; sabit, katlanır koltuklar ve tekerlekli sandalye alanı ile sınıfının en yüksek yolcu kapasitesine sahip olması tercih sebebi oldu. İsrail dahil 60’a yakın ülkede araçları kullanılan Otokar, bu proje ile otobüs alanındaki yetkinliğini bir kez daha kanıtladı.