Otomotiv
Giriş Tarihi : 26-02-2023 18:28   Güncelleme : 26-02-2023 18:28

Isuzu’nun hedefi büyük!

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, otomotiv yan sanayiinin güçlü ve deneyimli üreticilerinden FZK’nın karkas üretimine ilişkin operasyonlarını devraldı. Şirket, üretiminin kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

Isuzu’nun hedefi büyük!

Anadolu Isuzu, büyüme hedefleri doğrultusunda üretim altyapısını güçlendirmeye yönelik attığı adıma bir yenisini daha ekledi. Anadolu Isuzu bu kapsamda son olarak otomotiv sektörünün öncü ve deneyimli üreticileri arasında olan FZK’nın karkas üretim faaliyetlerini devraldı. İmzalanan kısmi devir anlaşması ile FZK’nın otomotiv üretiminde önemli temel bileşenlerden biri olan ve karkas olarak tanımlanan metal saçların, yarı mamul ve ilgili yan ürünlerin üretimine yönelik makine parkını devralıyor.

SAĞLAM ADIMLARLA!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, ihtiyaç duydukları karkas ve ilgili yan ürünlerin imalatını kendi unvanı ile gerçekleştireceklerini ifade etti. Arıkan, “Anadolu Isuzu olarak gelecek vizyonumuz ve büyüme stratejilerimiz doğrultusunda imza attığımız bu devir alma anlaşması, tüm üretim operasyonlarımızın ölçekli gelişimi açısından büyük bir önem taşıyor. Özellikle midibüs ve otobüs üretiminde hedeflediğimiz güçlü büyümeyi gerçekleştirmek için ileriye doğru attığımız bu büyük adım ile FZK’nın karkas üretimini, bu alandaki uzman işgücünü ve bilgi birikimini kendi bünyemize katmış bulunuyoruz” ifadesini kullandı.

TAMAMEN YENİLENİYOR!

Arıkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu alım bize, üretim faaliyetlerimizde ihtiyaç duyduğumuz esnekliği ve bağımsızlığı sağlarken ciddi bir katma değer oluşturacak. Anadolu Isuzu olarak alternatif yakıtlı araçlar dahil olmak önümüzdeki dönemde üretimine başlayacağımız yeni modellerle birlikte, ürün portföyümüzü tamamen yenileyeceğiz. Akıllı fabrika altyapısına sahip tesislerimiz ve terzi usulü imalat modelimiz ile hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki müşterilerimize sunduğumuz araçların kalitesini daha da artıracak, zamanında teslimat konusundaki yeteneklerimizi geliştireceğiz ve müşteri memnuniyetini daha da artıracağız. Sürekli daha da yükselttiğimiz hedeflerimiz doğrultusunda imza attığımız yatırımlarımızla ülkemizin üretimine, ihracatına ve ekonomik gelişimine olan çok yönlü katkılarımızı sürdüreceğiz.”